Na wakacje autobusem. PKS Słupsk i powiat słupski uruchomili sezonowe linie
Co pół godziny ze Słupska do Rowów, co godzinę z Ustki do Rowów i co dwie godziny z Ustki do Jarosławca. To tylko niektóre przykłady połączeń autobusowych, z jakich można skorzystać w te wakacje. PKS Słupsk i powiat słupski uruchomili ponad pół tysiąca letnich kursów.
– To trzecia edycja naszych linii wakacyjnych. Bardzo nas to cieszy. Po raz kolejny zdobyliśmy dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych i oprócz tych tras, które funkcjonują na co dzień, dokładamy 10 sezonowych. W dużej mierze skopiowaliśmy zeszłoroczny układ połączeń, ponieważ korzystało z niego bardzo dużo zadowolonych podróżnych – mówi Paweł Lisowski, starosta powiatu słupskiego.
Poza nadmorskimi miejscowościami, latem turyści dojadą nad jeziora (Krzynia, Obłęże, Dobra), do skansenów i muzeów (Kluki, Swołowo) oraz do parku rozrywki (Megalandia w Przewłoce).
PRZECZYTAJ TEŻ: Kot, który jeździł autobusem. PKS Słupsk z niecodziennym pasażerem
Trasa nr 309 relacji Ustka-Jarosławiec natomiast to nowość na mapie połączeń. Autobusy tej linii jeżdżą codziennie, także w weekendy i święta.
– Z tej nowej linii cieszę się zarówno ja, jak i przedsiębiorcy z Jarosławca. Również turyści i sami mieszkańcy bardzo pozytywnie odczują bliskość Ustki, która jest wspaniałą nadmorską miejscowością. Także osoby, które zdecydowały się tam wypoczywać, mogą cieszyć się z ułatwionego dostępu do atrakcji w Jarosławcu – mówi Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino.
Wakacyjne linie PKS Słupsk. Taniej z biletem rodzinnym i miesięcznym
O bezpieczeństwo i komfort podróży po Pomorzu Środkowym dba ponad 80 kierowców. W większości to stała załoga PKS Słupsk. W okresie letnim przewoźnik zatrudnia też dodatkowe osoby – nierzadko z całej Polski – które decydują się łączyć wypoczynek nad morzem z sezonową pracą. Wszystko po to, by sprostać zwiększonemu zainteresowaniu podróżnych.
– Liczymy na przyciągnięcie nowych pasażerów, którzy do tej pory nie zastanawiali się nad zaletami poruszania się wygodnym transportem publicznym. Dlatego też wprowadzamy ulgę handlową – bilet rodzinny dla trzech i więcej osób. W grupie zawsze jest raźniej podróżować, jeżeli nie musimy denerwować się szukaniem miejsc parkingowych czy przeciskaniem się autem po zatłoczonych nadmorskich miasteczkach – wyjaśnia Tomasz Kowalczyk, prezes PKS Słupsk.
Skorzystają też młodzi mieszkańcy regionu, którzy mają miesięczne bilety szkolne i studenckie. Te o wartości co najmniej 100 zł uprawniają w lipcu i sierpniu do podróży wszystkimi autobusami PKS Słupsk, bez względu na linię i relację.
PRZECZYTAJ TEŻ: Łatwiejszy dojazd do Ustki i Słupska
Co warto zobaczyć na Pomorzu Środkowym? Powstał przewodnik
Dla mieszkańców Pomorza Środkowego i turystów PKS Słupsk przygotował przewodnik turystyczny.
– Broszura opracowana przy współpracy z powiatem słupskim liczy 52 strony. Znajdują się w niej ilustrowane opisy najciekawszych atrakcji regionu wraz ze wskazówkami, z której konkretnie linii autobusowej należy skorzystać, by tam wygodnie dotrzeć. W przewodniku umieściliśmy także szczegółowy rozkład jazdy każdej z naszych tras. Dzięki temu czytelnicy zachowają dostęp do informacji o kursowaniu autobusów, nawet jeżeli robią sobie na urlopie detoks od telefonu – mówi Damian Zdancewicz, rzecznik PKS Słupsk i współautor publikacji.
Przewodnik będzie rozdawany bezpłatnie w ważnych turystycznych punktach na terenie całego regionu. Można go również pobrać TUTAJ.
Napisz komentarz
Komentarze