To miejsce nieprzypadkowe, stworzone z myślą o spędzeniu czasu wolnego w weekend 3-4 czerwca 2023 r. Do strefy społecznej może dołączyć każdy. To okazja do indywidualnych spotkań z aktywistami, do uczestnictwa w publicznych debatach, warsztatach i prelekcjach.
Wejście do strefy jest darmowe, a jej przestrzeń została zaaranżowana w ten sposób, żeby można było w pełni skorzystać z tego wyjątkowego miejsca relaksując się na leżakach, kosztując np. jedzenia z food trucków. Jeśli jeszcze ktoś nie odwiedził tego miejsca, to warto się wybrać, jeśli nie dziś (sobota 3 czerwca) to w niedzielę 4 czerwca.
CZYTAJ TEŻ: Siedem minut dla opozycji, czyli kulisy telewizyjnego studia wyborczego Solidarności
Organizacje pozarządowe, ruchy obywatelskie oraz grupy nieformalne, jakie zjechały do Gdańska można bliżej poznać w Hali Wolności i Hali Praw Obywatelskich. To tam prezentują obszary swojego działania. Można z bliska im się przyjrzeć, dowiedzieć się, czym się zajmują i jakie cele sobie stawiają. Dodatkowo można zgłębić różnorodne obszary tematyczne, związane z działalnością organizacji społecznych choćby biorąc udział w serii debat i warsztatów. Jeśli lubicie nietuzinkowe wyzwania, to na niektórych stoiskach możecie stworzyć własną darmową materiałową torbę, czy też nauczyć się wykonywać prace ręczne i tworzyć własne unikalne dzieła.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: "Nie śpij, bo cię przegłosują". Samorządowcy zachęcali do głosowania
Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia są „Pokolenia Wolności”. Jest okazja, aby przyjrzeć się temu, co oglądaliśmy 10, 20 i 30 lat temu, jakich sportowców wspieraliśmy, a także czym w nas wzbudzało sprzeciw i oburzenie.
Strefa Społeczna w Gdańsku organizowana jest już po raz czwarty. Przypomnijmy, najwięcej gości odwiedziło tę przestrzeń w 2019 roku, gdy przybyło ponad 40 tys. osób, niemal 200 organizacji społecznych, a przy organizacji wydarzenia pracowało 250 wolontariuszy.
Strefa Społeczna jest wspólnym przedsięwzięciem miasta Gdańska, Fundacji Gdańskiej i ECS.
Napisz komentarz
Komentarze