Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Patrycja Michalak nową dyrektorką Chojnickiego Banku Żywności

Patrycja Michalak została nową dyrektorką Chojnickiego Banku Żywności. Zastąpiła na tym stanowisku Kingę Przełożną, która kierowała tą jednostką ponad 13 lat.
Patycja Michalak Chojnicki Bank Żywności
Patrycja Michalak została nową dyrektorką Chojnickiego Banku Żywności (fot. Maria Eichler)

Nowa dyrektorka Chojnickiego Banku Żywności Patrycja Michalak w poniedziałek, 14 marca podpisała umowę o pracę. Zastąpiła na tym stanowisku Kingę Przełożną, która kierowała tą instytucją od samego początku.

Kinga Przełożna postanowiła po 13 latach zmienić pracę i na jej miejsce ogłoszono konkurs. Wygrała właśnie Patrycja Michalak, która z wykształcenia jest magistrem nauk prawnych.

– Praca w Chojnickim Banku Żywności będzie dla mnie przede wszystkim misją i ogromnym wyzwaniem – mówi nowa szefowa ChBŻ.

Wcześniej Patrycja Michalak związana była zawodowo z Trójmiastem, a ostatnio pracowała w gdańskim PKP. Jednak, jak zdradza, ze względów prywatnych zdecydowała się na przeprowadzkę oraz życie w Chojnicach.

PRZECZYTAJ TEŻ: Prawie 11 ton okazanego serca – podsumowanie Świątecznej Zbiórki Żywności

Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster, który jest jednocześnie prezesem zarządu ChBŻ, podkreśla, że Chojnicki Bank Żywności jest w bardzo dobrej kondycji, i będzie szczęśliwy, jeśli uda się to utrzymać.

– Pani Kinga Przełożna zostawiła na koncie ChBŻ blisko 1 mln zł do wykorzystania na działalność. W tej chwili warto pomyśleć też o zbiórkach żywności dla rodzin, które utrzymują u siebie uchodźców z Ukrainy – mówi Arseniusz Finster.

Banki żywności. Czym się zajmują?

Banki żywności w Polsce zajmują się:

  • pozyskiwaniem żywności, w tym produktów o krótkim terminie przydatności, tzw. artykułów niehandlowych, wadliwie opakowanych, których wartość i jakość odżywcza nie budzi zastrzeżeń,
  • magazynowaniem otrzymanych produktów i ich racjonalną dystrybucją do lokalnych organizacji partnerskich, które pomagają potrzebującym,
  • promowaniem postaw przeciwdziałających marnowaniu żywności.

W 2020 roku banki żywności w Polsce wsparły:

  • ok. 1,5 mln osób potrzebujących,
  • przekazując łącznie prawie 64 000 ton żywności na cele społeczne.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama