Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo trafiło pod skrzydła miasta

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo od 1 marca 2022 r. przejęło miasto. Zmiana organizacyjna wynika m.in. z zakończenia czasu obowiązywania umowy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Warszawie. Wszyscy dotychczasowi pracownicy schroniska otrzymali propozycję dalszej współpracy.
Wszystkie zwierzęta w Sopotkowie tęsknią i czekają na swoich właścicieli lub nowych dobrych, odpowiedzialnych opiekunów (fot. schronisko.sopot.pl)

Od 1 marca 2022 schronisko Sopotkowo weszło w skład miejskiej jednostki, stając się jednym z jej działów Jest zarządzane przez Gminę Miasta Sopotuw której imieniu działa Zarząd Dróg i Zieleni. Wszyscy dotychczasowi pracownicy schroniska otrzymali propozycję dalszej współpracy i podpisali umowy z miastem. Kierownikiem placówki pozostanie Anna Leppert, która została wyłoniona na to stanowisko w drodze konkursu. Ważną rolę w życiu placówki w dalszym ciągu pełnią wolontariusze, z ich inicjatywy założone zostało stowarzyszenie Sopot Zwierzętom, które zbiera pieniądze i dary dla zwierząt. Z inicjatywy wolontariuszy powstał nowy profil schroniska na FB https://www.facebook.com/SchroniskoSopotkowo, oraz nowa strona internetowa https://schronisko.sopot.pl/

 – Naszym priorytetem jest dobro zwierząt i na tym skupiamy swoje działania – mówi wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski. – Zachęcamy do wspierania Sopotkowa poprzez przekazywanie 1% na potrzebujące psy i koty. Jedyną organizacją, która zbiera środki z tytułu jednego procenta na sopockie schronisko jest Fundacja Bracia Mniejsi – kontynuuje wiceprezydent.

Aby przekazać 1 proc. podatku na Sopotkowo należy wpisać KRS fundacji: 0000705942 i podać cel szczegółowy: Schronisko Sopotkowo. 

Zachęcamy do wspierania Sopotkowa poprzez przekazywanie 1% na potrzebujące psy i koty. Jedyną organizacją, która zbiera środki z tytułu jednego procenta na sopockie schronisko jest Fundacja Bracia Mniejsi 

Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu

O schronisku

Kiedyś sopockie schronisko dla zwierząt położone było pod lasem, niedaleko Opery Leśnej,  powstało na przełomie lat 1959/1960 ze społecznych zbiórek pieniędzy Mieszkańców Sopotu. Od jego założenia prowadzone było przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, poczynając od roku 1963 na warunkach umowy z Miastem Sopot.

W 2018 roku Gmina Miasta Sopotu oddała do użytku nowoczesny obiekt przeznaczony na schronisko, znajdujący się przy ul. Malczewskiego 38, w pięknych okolicznych lasach. Wtedy też (15 sierpnia) schronisko otrzymało nazwę Sopotkowo. Funkcjonalna i komfortowa placówka zajmuje powierzchnię 7777 m kw. W ramach inwestycji wybudowano siedem budynków: administracyjny, zaplecza techniczno-gospodarczego, opieki weterynaryjnej (w tym mały szpital dla zwierząt), budynek zaplecza dla obsługi schroniska, dwa budynki zespołów boksów dla psów, jeden budynek zespołu boksów dla kotów oraz woliera dla ptaków. Boksy dla psów znajdujące się z nowej lokalizacji schroniska są zdecydowanie większe, z oddzielnymi wybiegami, z ogrzewaniem podłogowym.

Schronisko utrzymuje się z dotacji celowej miasta oraz ze środków własnych, głównie darowizn i zbiórek publicznych, prowadzonych przez wolontariuszy oraz przyjaciół. Głównie przebywają w nim psy i koty, ale zdarzają się także np. ptaki. Wszystkie zwierzęta tęsknią i czekają na swoich właścicieli lub nowych dobrych, odpowiedzialnych opiekunów. Zwierzaki czekające na adopcję i procedury znajdziecie na stronie: https://schronisko.sopot.pl/adoptuj/

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem

Wolontariuszem może zostać osoba, która:

  • ukończyła 18 rok życia lub, jako wolontariusz zajmujący się wyłącznie kotami, osoba niepełnoletnia, która ukończyła 16 rok życia, po przedłożeniu stosownej zgody rodziców/ opiekunów prawnych,
  • pragnie nieodpłatnie pracować na rzecz zwierząt,
  • złoży wypełnioną Deklarację Wolontariusza, dostępną w siedzibie lub na stronie internetowej Schroniska,
  • weźmie udział w szkoleniu i ukończy je z pozytywnym wynikiem,
  • nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do świadczenia pracy w Schronisku,
  • zawrze ze Schroniskiem Porozumienie o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych (zwane dalej Porozumieniem), podając wszystkie wymagane dane osobowe.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama