Arka pogrążyła Kotwicę. Koncertowa gra gdynian i wysoka wygrana

Aż 5:0 wygrała dziś na własnym boisku z Kotwicą Kołobrzeg gdyńska Arka. Żółto-niebiescy losy meczu rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, prowadząc pewnie 3:0.
Szymon Sobczak
Szymon Sobczak dwa razy wpisał się na listę strzelców w starciu z Kotwicą Kołobrzeg

Autor: Arka Gdynia | Stanisław Wrzosek

Świetna gra, bardzo dobra skuteczność i pewnie zdobyte trzy punkty. W niedzielnym starciu Arka Gdynia nie dała żadnych szans gościom z Kołobrzegu. A warto dodać, że przed tym spotkaniem obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, mając na koncie po 12 punktów.

Jako pierwszy do siatki gości trafił dziś w 12. min. Kike Hermoso. Pięć minut później wynik, strzałem z dystansu, podwyższył Szymon Sobaczak. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik wpisał się po raz drugi na listę strzelców, dobijając... swój strzał z rzutu karnego. Pierwsze uderzenie Sobczaka obronił bramkarz Kotwicy, ale przy dobitce był już bezradny.

W drugiej połowie Arka miała wiele dobrych sytuacji i mogła również pokusić się co najmniej o kolejne trzy gole. Strzeliła jednak dwa. Autorem pierwszego był Karol Czubak, a w doliczonym czasie gry wynik meczu na 5:0 ustalił Kacper Skóra.

Po czterech meczach z rzędu bez wygranej i zmianie trenera (Wojciecha Łobodzińskiego zastąpił jako tymczasowy trener Tomasz Grzegorczyk) Arka odniosła drugie zwycięstwo z rzędu i powoli pnie się w ligowej tabeli. Obecnie jest na piątym miejscu.