Decyzję w sprawie powstania placówki opiekuńczo-wychowawczej w Owidzu Powiat podjął w ubiegłym roku. Jeszcze przed końcem 2021 roku wyłoniony został wykonawca tego zadania – Przedsiębiorstwo Handlowe “Stella” Andrzej Stella ze Starogardu Gdańskiego.
- Nadzór inwestorski nad robotami pełni przedsiębiorstwo Inwestycje Budowlane „MARKON” Mariusz Konieczka, a dokumentację techniczną opracowała firma Archika Pracownia Architektoniczna Karol Szykowny – informuje Ewa Macholla-Jacewicz, rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. - Wykonawcą robót budowlanych jest Przedsiębiorstwo Handlowe "Stella" Andrzej Stella z siedzibą w Starogardzie Gdańskim. Łączna wartość inwestycji wynosi 2 269 036,26 zł.
Planowana placówka opiekuńczo-wychowawcza ma zapewnić całodobową opiekę i wychowanie dzieciom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodziców oraz podejmowanie działań zmierzającym do powrotu dziecka do rodziny, umieszczenia w rodzinnej opiece zastępczej lub przysposobienia. Rolą systemu pieczy zastępczej jest zapewnienie dziecku bezpiecznego środowiska wychowawczego respektującego jego prawa.
- W ramach tego przedsięwzięcia zaplanowaliśmy stworzenie placówki dla 14 wychowanków - wyjaśnia starosta Kazimierz Chyła. - Obiekt zostanie przystosowany do potrzeb pełnienia instytucjonalnej pieczy zastępczej.
W Owidzu powstanie parterowy budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej ok. 290 m2 oraz budynek gospodarczy pełniący funkcję pomocniczą dla budynku głównego placówki. Obiekt zostanie przystosowany do potrzeb pełnienia instytucjonalnej pieczy zastępczej dla 14 wychowanków.
W dokumentacji projektowej budynek został podzielony na dwie strefy. W strefie administracyjno-socjalnej wydzielono wejście główne z wiatrołapem, korytarz zapewniający dostęp do salonu z aneksem kuchennym, pomieszczeń sanitarnych, pralni, pomieszczenia na sprzęt porządkowy, pokoju gościnnego, pokoju opiekuna, pokoju dyrektora i pomieszczenia technicznego. W strefie mieszkalnej dla dzieci znajduję się sześć pokoi z dwiema łazienkami dostępnymi z korytarza.
Budynek jak i dostęp do budynku zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Centralne ogrzewanie w budynku działać będzie w oparciu pompę ciepła. Na obiekcie zostanie również zamontowana instalacja fotowoltaiczna.
- Jest to bardzo potrzebne, ale też ambitne zadanie - podkreśla wicestarosta Patryk Gabriel. - Nad tym przedsięwzięciem pracujemy już od kilku miesięcy. Zależy nam na zbudowaniu placówki dla dzieci.
Planowany termin zakończenia robót budowlanych to ostatni kwartał 2022 roku.
Przypomnijmy, wykonawca robót budowlanych został wyłoniony w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji.
Wpłynęły trzy oferty. Wszyscy oferenci spełniali określone przez Zamawiającego w SWZ wymagania tj. nie podlegali wykluczeniu z postępowania oraz spełniali warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej.
Na wybór najlepszej oferty wpływ miała w 60 procentach cena, a w 40 proc. - okres udzielonej gwarancji.
Napisz komentarz
Komentarze