Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

Młody kierowca wylądował autem w rowie. Dwie osoby poszkodowane

Warunki na drogach o tej porze roku mogą się okazać zbyt trudne dla niedoświadczonych kierujących - przekonał się o tym młody mężczyzna, który rozbił prowadzone przez siebie bmw na rogatkach Nowego Stawu. Dwie jadące samochodem pasażerki trafiły do szpitala.

14.02.2022 08:11
Spór o szczepionki. Burmistrz Chojnic zawiadamia prokuraturę i Izbę Lekarską
Spór o szczepionki. Burmistrz Chojnic zawiadamia prokuraturę i Izbę Lekarską

Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez członków Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców oraz wystąpił do Okręgowej Izby Lekarskiej o wszczęcie postępowania wobec jednej z lekarek. Mieli oni, jego zdaniem, podważać skuteczność szczepień i namawiać do nieszczepienia się przeciwko COVID-19. - Niestety, Arseniusz Finster posiada wszelkie znamiona osoby będącej wrogiem nauki, prawdy, dyskusji publicznej oraz wolności słowa – komentuje zawiadomienie burmistrza Jacek Oberland z Klubu Konfederacji.

14.02.2022 08:00
Młodzi sportowcy odebrali nagrody burmistrza Malborka

Młodzi malborscy sportowcy osiągający wyróżniające wyniki odebrali nagrody burmistrza Malborka. Wręczył je Marek Charzewski.

14.02.2022 07:49
Reklama
Penetruje Powiśle i Żuławy opowiadając o historii regionu

Śladami dziejów Powiśla i Żuław podąża Piotr Podlewski, publikując potem niezwykle ciekawe materiały, mogące właściwie służyć za gotowy przewodnik. Pomorze to przecież jeden z regionów naszego kraju, gdzie na każdym kroku napotykamy na ślady historycznych wydarzeń. „Gdziekolwiek wbić łopatę, natrafi się na coś ciekawego” – powiadają archeologowie. To wszystko sprawia, że przybywają do nas ludzie z całego świata, by oglądać zabytki dawnych stuleci. Tym bardziej, że wciąż nie wszystko zostało odkryte.

14.02.2022 07:00
Tablica pamięci żołnierzy Armii Krajowej odsłonięta w Bazylice Mariackiej
Tablica pamięci żołnierzy Armii Krajowej odsłonięta w Bazylice Mariackiej

Pamiątkową tablicę z okazji 80. rocznicy powstania Armii Krajowej, odsłonięto w niedzielę w Bazylice Mariackiej podczas mszy w intencji zmarłych i żyjących weteranów AK.

13.02.2022 19:52
Danuta Karaśkiewicz
Czy burmistrz Miastka zostanie odwołana? Jest data referendum

Komisarz Wyborczy w Słupsku wyznaczył datę referendum w sprawie odwołania burmistrz Miastka na 3 kwietnia 2022 r. O przeprowadzenie takiego głosowania wystąpili radni, a także część mieszkańców Miastka.

13.02.2022 12:51
Reklama
Wypadek na trasie Człuchów-Chojnice. Zderzyły się trzy auta, zginęła nauczycielka

W niedzielę, 13 lutego, na drodze krajowej 22 między Chojnicami a Człuchowem zderzyły się trzy samochody – dwa osobowe oraz bus. Ranne zostały cztery osoby.

13.02.2022 12:28
Tragiczny wypadek na A2. Zginął strażak ze Stegny oraz jego syn

W wypadku niedaleko Poznania zginęli m.in. 45-letni strażak ochotnik ze Stegny oraz jego syn. W żałobie są nie tylko rodzina i bliscy mężczyzn, ale również strażacy ochotnicy z jednostek w całym kraju.

13.02.2022 11:05
Łukasz Kowalski: Młody piłkarz musi w siebie zainwestować

Na Zaspie Łukasz Kowalski mieszkał przez 25 lat, więc do Gedanii miał najbliżej. Ten klub ukształtował go sportowo i dziś jest jednym z najwybitniejszych jego wychowanków.

13.02.2022 10:32
Reklama
Nożownik z Czarnego w rękach policji. Chciał się zemścić, trafił za kratki

24-letni mieszkaniec Czarnego kilka razy dźgnął nożem 27-latka. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Jak tłumaczył policjantom, zrobił to z zemsty.

13.02.2022 09:25
Prof. Jacek Dominiczak: Pierwsza akcja, którą proponuję Gdańskowi, to zazielenienie i zmiana nawierzchni przy wszystkich supermarketach

- Architekt, jak lekarz był kiedyś zawodem zaufania publicznego. Musi mieć odwagę niezgody na oczekiwania, które nie rozumieją architektury miasta – mówi profesor Jacek Dominiczak, architekt i urbanista, kierownik Pracowni Projektowania Wnętrz Miejskich Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

13.02.2022 08:00
Kociewie w sercu. Małymi dziełami sztuki pokazują przynależność do regionu

Moda na etno, w tym przypadku na Kociewie - od drobiazgów - w stylu smyczy do klucza czy magnesu na lodówkę, do folkowej odzieży czy malowanej ręcznie biżuterii (zegarek, naszyjnik, kolczyki). Taki punkt mieści się w niewielkiej miejscowości Mirotki – na trasie między Skórczem a 6-kilometrowym dojazdem do A1 na węźle Kopytkowy.

13.02.2022 08:00
Reklama