Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zawsze Kultura

Reklama
wystawa „Architekt Heinrich Dunkel (1877-1922)” jest kolejną z cyklu ekspozycji poświęconych architekturze Sopotu
Domy, które zaprojektował Heinrich Dunkel, stoją i zachwycają

Mając ledwie 45 lat, popełnił samobójstwo. Odebrał sobie życie na obecnym sopockim cmentarzu komunalnym – o bohaterze nowej wystawy w Muzeum Sopotu mówi jej kustosz Justyna Gibbs.

09.02.2023 11:54
film „Johnny”
„Johnny” idzie po Orły. Film o ks. Kaczkowskim dostał aż 8 nominacji!

Film "Johnny" otrzymał aż osiem nominacji do tej prestiżowej nagrody filmowej, w tym dla Najlepszego Filmu Roku. Jednym z nominowanych jest także trójmiejski scenarzysta tego filmu - Maciej Kraszewski.

09.02.2023 11:10
Krzysztof Bochus
Nowy Abell nadchodzi! Mroczna i kipiąca książka Krzysztofa Bochusa z akcją w Gdańsku

Christian Abell ma swoich wiernych fanów, który nie chcą się z nim rozstać. I za każdym razem proszą autora, żeby go jeszcze literacko nie „uśmiercał”, żeby dał mu pożyć. Abell więc po raz kolejny ruszy do działania.

08.02.2023 11:02
Reklama
wystawa o Janie Olszewskim w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
„Spojrzeć ludziom prosto w oczy...”. Wystawa o Janie Olszewskim w Muzeum II Wojny Światowej

Wernisaż wystawy pt. „Spojrzeć ludziom prosto w oczy...”, który odbył się we wtorkowe (7.02.) popołudnie w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, zbiegł się z 4. rocznicą śmierci Jana Olszewskiego. Ekspozycja będzie prezentowana do 3 marca na poziomie -2. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

07.02.2023 17:51
Krzysztof Bochus
Złoty Kościej dla Krzysztofa Bochusa. Nagrodę dostał za powieść „Czarna krew”

Mamy to! „Czarna krew” autorstwa Krzysztofa Bochusa, wydana przez Skarpę Warszawską, z nagrodą Kryminał Roku 2022 w plebiscycie Złoty Kościej.

07.02.2023 10:33
„TVP szczuła na prezydenta Gdańska”. Krzysztof Skiba wygrywa proces

Krzysztof Skiba kolejny raz wygrał w sądzie z TVP. Publiczny nadawca pozwał go za wypowiedz, że "TVP szczuła na prezydenta Pawła Adamowicza" i "jest moralnie odpowiedzialna za jego śmierć". Sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok pierwszej, a zatem znany muzyk i satyryk nie musi przepraszać rządowego medium. - Okazuje się, że wolność słowa i prawo do niezależnych opinii da się jeszcze obronić w sądach. Warto więc bronić prawdy i nie bać się mówić jak w tym kraju jest - napisał Skiba na swoim Facebooku.

06.02.2023 16:09
Reklama
gry planszowe w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” w Gdańsku
Integracja mieszkańców przy planszówkach w „Zakopiance” w Gdańsku

Choć obecnie najpopularniejsza forma kontaktu to media społecznościowe, to, na szczęście, są jeszcze tacy, którzy pamiętają o... grach planszowych. Fani tej rozrywki spotkali się w niedzielę, 5 lutego w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” w Gdańsku Siedlcach.

05.02.2023 17:54
Miłość na obrazie. Wystawa w Tczewie

Miłość - to temat prac członków Gniewskiej Grupy Malarskiej, które można oglądać w lokalu na tczewskiej starówce. Wystawa to jeden z pomysłów na ożywienie tej części miasta.

04.02.2023 14:40
Muzeum Narodowe w Gdańsku oficjalnie przejęte przez ministerstwo

Muzeum Narodowe w Gdańsku oficjalnie stało się państwową instytucją kultury. O planach rozwoju jego oddziałów mówiono podczas czwartkowej konferencji w Pałacu Opatów w Gdańsku. Wydarzeniu towarzyszyło przekazanie do zbiorów muzeum obrazu Arthura Bendrata pt. „Kanał w Nowym Porcie” z 1907 r., który od czasu wojny uznawany był za zaginiony.

02.02.2023 16:26
Reklama
Trwa remont Teatru Wybrzeże. Nowa widownia pomieści 350 osób

Remont, a właściwie gruntowna przebudowa budynku dużej sceny Teatru Wybrzeże wkracza w ostatni etap. Dla ciekawskich mamy film z wnętrza modernizowanego obiektu oraz zdjęcia.

02.02.2023 12:09
Czy publiczność pokocha nowego „Znachora”?

Czy można sobie wyobrazić kogoś innego w roli profesora Wilczura niż Jerzego Bińczyckiego? Albo inną Marysię Wilczur niż Anna Dymna? Odpowiedź jest prosta – nie można, ale trzeba będzie. Bo Netflix pracuje nad nową wersją kultowego już z 1981 roku, filmu „Znachor”.

02.02.2023 12:01
Stanisław Hebanowski zrealizował  spektakle, które trwale zapisały się w dziejach Teatru Wybrzeże, które zdobywały nagrody w całej Polsce. Wielkie inscenizacje, choćby „W mrokach złotego pałacu, czyli Bazylissa Teofanu”, 1978
Ten jego charakterystyczny styl naśladowali aktorzy. Co drugi potrafił wtedy „mówić Stulkiem”

Dla mnie, wtedy 23-latka był posągowym starcem. Mistrzem. Człowiekiem, którego otaczał nimb tajemniczości – reżysera Stanisława Hebanowskiego wspomina poeta, dramaturg, dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Władysław Zawistowski.

30.01.2023 09:33
Reklama
Reklama