Jednym z kluczowych wyznaczników standardu premium jest lokalizacja. Coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, gdy stare substandardowe budynki postindustrialne zastępuje nowa zabudowa. Przykładem takich działań jest inwestycja Atrium Oliva w gdańskiej dzielnicy – Oliwie. To nie tylko nowa zabudowa na postindustrialnym terenie, ale i nowa jakość. Takie inwestycje katalizują zmiany nie tylko w najbliższej okolicy.
Przede wszystkim lokalizacja
Działka przy ul. Grottgera znajduje się w otoczeniu starych oliwskich willi. W okolicy nie brakuje obiektów wpisanych na listę zabytków, ale nieopodal jest też wysoka zabudowa z czasów PRL, a przede wszystkim urozmaicony architektonicznie kampus Uniwersytetu Gdańskiego i biznesowe serce Pomorza z kompleksami Olivia Centre i Alchemia.
A jednocześnie jest to zielona okolica, bo od przyrodniczych zasobów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego nowy kompleks dzieli tylko przejście przez ul. Polanki. Wybór lokalizacji nie jest więc pod żadnym względem przypadkowy. Wskaźniki jakości powietrza należą do najlepszych w Trójmieście. Świetne wyniki pokazują także badania natężenia hałasu. Równocześnie szybki dostęp do wszystkich atrakcji metropolii sprawia, że Atrium Oliva bez problemu wpisuje się w ideę 15-minutowego miasta. To miejsce znakomicie skomunikowane: na rogu ulic Bażyńskiego i Wita Stwosza jest przystanek tramwajowy, wystarczy spacer przez kampus uniwersytecki, by dojść do przystanku SKM Gdańsk Przymorze-Uniwersytet.

Innowacje i neuroarchitektura
Projekt powstał w trójmiejskiej pracowni Roark Studio, a jego autorzy, tworząc koncepcję inwestycji, korzystali m.in. z badań z dziedziny neuroarchitektury i neurourbanistyki na temat wpływu przestrzeni na funkcjonowanie mózgu. Celem było stworzenie komfortowego miejsca z atmosferą sprzyjającą regeneracji i dobrym sąsiedzkim relacjom. Kolejnymi inspiracjami dla projektantów, które znalazły odzwierciedlenie w nazwie inwestycji, były rozwiązania charakterystyczne dla domów atrialnych, m.in. zamknięty dziedziniec – przestrzeń do indywidualnego wypoczynku, sprzyjająca zawiązywaniu więzi społecznych podczas spędzania wolnego czasu z bliskimi i sąsiadami. W Atrium Oliva to wewnętrzne patio z bogatą roślinnością, założeniem wodnym i miejscami relaksu, bez ruchu kołowego. Znajdziemy tu także nowoczesną strefę fitness z saunami i... tężnię solankową. To rozwiązanie, znane z uzdrowisk i luksusowych hoteli, pierwszy raz wykorzystane na taką skalę w inwestycji mieszkaniowej.
– Realizujemy inwestycje wyprzedzające aktualne trendy – mówi Alicja Skierka, kierownik projektu. – Projekty ALLCON uwzględniają szereg innowacji, które nie tylko ułatwiają codzienne życie, ale też stanowią zabezpieczenie przyszłej wartości nieruchomości i jej atrakcyjności na rynku.

Inwestycja doceniona w Europie
Gdańskie apartamenty ALLCONu zwyciężyły także w konkursie European Property Awards, który można porównać do Oscarów w branży nieruchomości. Nagrody dla najlepszych europejskich inwestycji co roku przyznaje grono 80 niezależnych ekspertów, któremu przewodniczą członkowie brytyjskiej Izby Lordów. Wybór zwycięzców jest dokonywany w oparciu o szczegółową ocenę projektu, w tym m.in: lokalizacji, oryginalności oraz jakości wykonania. Atrium Oliva w konkursie European Property Awards 2023-2023 otrzymała nagrodę FIVE STAR dla najlepszej inwestycji w swojej kategorii.
Dni otwarte
Atrium Oliva to symbol zmian zachodzących na polskim rynku nieruchomości premium. Więcej o tej nietuzinkowej inwestycji będzie można dowiedzieć się w czasie Dni Otwartych, które ALLCON realizuje w weekend 9 i 10 września w godzinach 10:00-16:00 przy ul. Grottgera 15 w Gdańsku-Oliwie. Wstęp na wydarzenie bezpłatny, jednak liczba miejsc jest limitowana. Obowiązują zapisy na stronie dewelopera.
Napisz komentarz
Komentarze