Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Elektromobilność w komunikacji miejskiej Gdańsk
Reklama

W Słupsku konieczna była deratyzacja

Mieszkańcy kilku ulic w centrum Słupska zwracają uwagę na licznie biegające szczury. Gryzonie widziane były na chodnikach, a także w pobliżu szkoły. Konieczna była więc deratyzacja.
szczur
Zdjęcie ilustracyjne

Autor: Erich Röthlisberger | Pixabay

W imieniu mieszkańców Słupska radna Marzena Gmińska wystąpiła do władz Słupska z interpelacją w sprawie deratyzacji ulic w centrum miasta. Uwagę na biegające m.in. po chodnikach szczury zwrócili mieszkańcy m.in. ulic: Pobożnego, Armii Krajowej, Partyzantów, Mostnika i Mikołajeskiej. 

- Według przekazów mieszkańców miasta, w tym rodziców dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej przy ulicy Pobożnego, istnieje niebezpieczne zjawisko związane z bardzo liczną populacją szczurów w naszym mieście. Szczury biegają po chodnikach, zupełnie nie zważając na obecność ludzi i zwierząt bez względu na porę. Zdarzały się przypadki ich przechodzenia obok bawiących się przy szkole dzieci – relacjonuje uwagi mieszkańców radna Marzena Gmińska.

Stąd jej apel o deratyzację, ale jak podkreślała, ważne, aby odbyło się to bez użycia preparatów na bazie fosforku glinu, który w połączeniu z parą wodną emituje groźny dla zdrowia fosfowodór, który powoduje śmiertelne zagrożenie dla ludzi i zwierząt. 

Władze Słupska przyznają, że każdorazowo po otrzymaniu sygnałów co do obecności gryzoni na terenie miasta, niezwłocznie podejmowane są odpowiednie interwencje, których celem jest „wyeliminowanie” tej problematycznej sytuacji oraz uciążliwości z nią związanej. Jak informuje zastępczyni prezydent Słupska Marta Makuch, tak było i w tym przypadku i zaraz po otrzymaniu informacji, w celu minimalizacji uciążliwości spowodowanych obecnością gryzoni, miasto zwróciło się z prośbą do spółki „Wodociągi Słupsk”, z prośbą o deratyzację sieci kanalizacyjnej ulic: Henryka Pobożnego, Armii Krajowej, Partyzantów, Mostnika i Mikołajeskiej. 

- Zwrócono też uwagę, aby służby podejmujące te czynności nie używały preparatów na bazie fosforku glinu – podkreśla Marta Makuch.

Władze miasta przypominają też, że zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej obowiązkowej deratyzacji podlegają m.in. obszary zabudowy wielorodzinnej, usługowej i obiekty handlowe. Deratyzacje powinny być przeprowadzane dwa razy do roku – między 15 marca a 15 kwietnia oraz między 15 października a 15 listopada. Jednak w przypadku pojawienia się gryzoni należy przeprowadzić niezwłocznie dodatkową deratyzację. A odpowiedzialni są za to właściciele bądź zarządcy nieruchomości. 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Dorota 01.01.2025 15:20
A Koty są?

Reklama
Reklama