Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

30. Bursztynowe Mieczyki. Jubileuszowa edycja nagrody dla działających dla dobra wspólnego

Jeszcze przez 10 dni można zgłaszać kandydatury do jubileuszowej, 30. edycji Nagrody Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego dla organizacji pozarządowych.
30. Bursztynowe Mieczyki. Jubileuszowa edycja nagrody dla działających dla dobra wspólnego

Autor: Dawid Linkowski | Archiwum ECS

Od trzech dekad, konkurs ten wyróżnia i honoruje organizacje pozarządowe z województwa pomorskiego, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz podejmują działania na rzecz dobra wspólnego.

Nabór trwa – warto się zgłaszać

Nagroda Bursztynowego Mieczyka, ustanowiona w 1994 roku przez ówczesnego wojewodę gdańskiego Macieja Płażyńskiego, od lat jest symbolem uznania dla organizacji, które wykazują się wyjątkowym zaangażowaniem w działalność społeczną. W tym roku obchodzi swoją 30. rocznicę, co czyni tę edycję szczególnie znaczącą.

W jubileuszowej edycji organizacje mogą ubiegać się o nagrody w następujących kategoriach:

  • pomoc społeczna i usługi socjalne 
  • ochrona środowiska i edukacja ekologiczna 
  • kultura i sztuka
  • edukacja
  • społeczeństwo obywatelskie i rozwój lokalny
  • współpraca międzynarodowa
  • debiut roku

W tym roku, jak i w latach poprzednich, przyznane zostaną również Nagrody Specjalne, które trafią do organizacji szczególnie wyróżniających się w swoich działaniach oraz wykazujących innowacyjność i odwagę w podejmowaniu nowych wyzwań.

Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie organizacje pozarządowe z województwa pomorskiego. Zgłoszenia są przyjmowane są do 14 października za pośrednictwem formularza, który znaleźć można na stronie internetowej organizatorów.

Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbędzie się 10 grudnia w Gdańsku.

– Nagroda Bursztynowego Mieczyka to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także wyraz uznania dla tych, którzy z pasją i zaangażowaniem pracują na rzecz lepszego jutra dla nas wszystkich. Zachęcamy do udziału w konkursie i czekamy na zgłoszenia organizacji, które chcą podzielić się swoimi osiągnięciami i inspirować innych do działania – mówi Jerzy Boczoń, prezes Fundacji RC i jeden z pomysłodawców konkurs

Na co zwraca uwagę Kapituła? 

Organizacja powinna być inspiracją dla innych, stawiać na innowacyjne działania i niesztampowe rozwiązania. Kapituła przygląda się wiarygodności i oryginalności inicjatyw podejmowanych przez organizację, czy ma ona świeże podejście do sprawy, które odpowiada jej charakterowi. Ważna jest też trwałość, powtarzalność działań oraz współpraca z innymi partnerami, w szczególności z instytucjami sektora publicznego. 

Nagroda dotyczy całokształtu działalności organizacji, szczególnie w ostatnich 12 miesiącach, na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, działalności edukacyjnej wśród dzieci i młodzieży w zakresie ekologii oraz za integrowanie i włączanie wolontariuszy i społeczności lokalnej. 

Fundatorzy, partnerzy, patroni i organizator

Fundatorami Nagród i Partnerami Konkursu są Samorząd Województwa Pomorskiego, Wojewoda Pomorski, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Senatu RP, Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej. Organizatorem konkursu jest Fundacja RC
Radio Kaszebe objęło konkurs Patronatem Radiowym. Patronat Branżowy sprawuje portal NGO.pl. Patronaty Regionalne to Zawsze Pomorze oraz Magazyn Pomorski. 

Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres: [email protected]

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama