Norbert Utkała z Rebelii Kartuzy wicemistrzem świata juniorów!

Zawodnik kartuskiego klubu, należącego do Pomorskiego Zrzeszenia LZS, wywalczył w Budapeszcie tytuł wicemistrza świata juniorów w kick-boxingu w formule low-kick w kategorii wagowej do 71 kg.
Norbert Utkała (w środku) ze swoimi trenerami

Autor: Rebelia Kartuzy

Konkurencja była bardzo duża, bo Norbert Utkała był jednym z ponad 2000 zawodników, którzy przystąpili do tych zawodów. Reprezentowali 65 krajów z całego świata, co także potwierdza rosnącą popularność sportów walki. Aby zdobyć srebrny medal mistrzostw świata Norbert Utkała stanął trzykrotnie do walk.

Zawodnik trenera Patryka Zaborowskiego pokonał Kanadyjczyka Bardena Ewansa, potem stoczył bardzo ciężką, wyrównaną, ale zwycięską walkę z Chorwatem Nikolą Biliciem, by w finale przegrać z Serbem Jovanem Stevanoviciem.

PRZECZYTAJ TEŻ: Marta Łagownik wicemistrzynią świata w triathlonie

W klasyfikacji generalnej Polska zajęła 4. miejsce na świecie, zdobywając 17 złotych medali, ustępując Kazachstanowi, Węgrom i najlepszej w tej klasyfikacji Wielkiej Brytanii.