Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Aplikacja Jakdojade z nową funkcją na terenie Gdańska

Po Jestem z Gdańska i mPay, także w aplikacji Jakdojade można kupić bilety okresowe w sieci ZTM w Gdańsku. Do tej pory w aplikacji tej możliwy był zakup jedynie biletów jednorazowych. – To naturalna konsekwencja strategii rozwoju aplikacji – zaznacza Bartosz Burek, prezes zarządu spółki CITY-NAV, twórcy wyszukiwarki.
autobus i tramwaj, Gdańsk

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze | Zdjęcie ilustracyjne

Jakdojade umożliwia sprawdzanie połączeń, planowanie podróży, nabywanie biletów jednorazowych MZKZG oraz biletów SKM. Z początkiem listopada 2021 r. uruchomiono dodatkową funkcję na terenie Trójmiasta – zakup biletów długookresowych.

– To naturalna konsekwencja strategii rozwoju aplikacji i ostatni punkt naszego planu, który zamienia Jakdojade w kompleksową i w pełni kompletną aplikację do podróżowania komunikacją miejską na terenie Trójmiasta – zaznacza Bartosz Burek, prezes zarządu spółki CITY-NAV, twórcy wyszukiwarki.

W ciągu ostatniego roku w aplikacji Jakdojade uruchomione zostały sprzedaż biletów SKM oraz funkcja real-time w Gdańsku. Dzięki temu pasażerowie mogą sprawdzić, gdzie dokładnie znajdują się autobus lub tramwaj, i jakie będzie ewentualne opóźnienie.

Jak kupić bilet okresowy w aplikacji Jakdojade?

Kupując bilet okresowy, postępuje się podobnie jak w przypadku biletów jednorazowych.

  • W pierwszej kolejności należy wejść w zakładkę „Bilety”, zalogować się i wybrać metodę płatności.
  • Kolejnym krokiem jest wybór regionu oraz rodzaju biletu.

W przypadku biletów okresowych, istnieje możliwość wskazania, od jakiego dnia bilet ma obowiązywać. Pozwala to na dokonanie zakupu z wyprzedzeniem i odłożenie w czasie okresu aktywności biletu.

– Aplikacja prosi również o podanie numeru telefonu, niezbędnego, w celu rozpatrzenia ewentualnych reklamacji, oraz dokumentu identyfikacyjnego, wymaganego podczas kontroli biletu – mówi Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. – Takim dokumentem może być: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja szkolna bądź sam PESEL. Po uzupełnieniu danych, użytkownik zostaje przeniesiony do płatności, której może dokonać poprzez wirtualny portfel lub BLIK. Po opłaceniu zamówienia, bilet zapisuje się w aplikacji. Podczas kontroli, wystarczy jedynie okazać wygenerowany kod QR biletu oraz wskazany wcześniej dokument tożsamości.

W pierwszej kolejności bilety okresowe można zakupić za pośrednictwem telefonów z systemem operacyjnym Android. Wkrótce taką możliwość będą mieli również użytkownicy systemu iOS.

Przypomnijmy, że bilety okresowe w sieci ZTM w Gdańsku od ponad miesiąca można także kupować w aplikacji mPay.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ola 18.03.2024 12:46
Ogólnie też sporo osób zachwalało sobie aplikację mPay. Można tutaj o wiele szybciej i sprawniej kupić bilety, do tego działa ona bez żadnych problemów

Reklama
Reklama
Reklama