Nagroda Pawła Adamowicza przyznana po raz trzeci
Nagrodę im. Prezydenta Pawła Adamowicza ustanowiły w 2021 roku Europejski Komitet Regionów wspólnie z Międzynarodową Siecią Miast Schronienia ICORN i miastem Gdańsk.
W tym roku było kilkunastu nominowanych, ale zwycięzca mógł być jeden. Zostało nim Stowarzyszenie na rzecz Ambasady Demokracji Lokalnej w Zavidovići.
ZOBACZ TEŻ: Wręczenie nagrody im. Pawła Adamowicza. Uhonorowano bezimiennych bohaterów z Michałowa
To stowarzyszenie działa na terenie Bośni i Hercegowiny. Organizacja powstała w 1996 roku, skupiając się na pomocy uchodźcom w obszarze lokalnym i międzynarodowym oraz na pomocy prześladowanym.
- Dzisiaj bycie dobrym człowiekiem wymaga dużej odwagi - zaczęła. - To jest bardzo zastanawiające, że musimy szczególnie wyróżniać osoby, instytucje za to, że chcą być dobrymi. Za to, że pomagają innym, że bronią słabszych. To jest coś, co pokazuje, że nasz świat trochę stanął na głowie. Właśnie dlatego bardzo cieszę się, że powstała ta inicjatywa i po raz trzeci już możemy wyróżnić tych ludzi, bo im jest bardzo ciężko. I zachęcić innych. Pokazać coś, co powinno być oczywiste jako wzór, że przecież to bardzo prosta, podstawowa, ludzka rzecz – być dobrym. Szanować innych, dzielić się tym, co mamy, nie tym co nam zbywa. Wyciągnąć pomocną dłoń. Poświęcić trochę czasu i co ważne – uśmiechnąć się do drugiego człowieka. Paweł na większości zdjęć się uśmiechał. Uśmiechał się do ludzi, bo kochał się ludzi… Dzielił się swoją radością i dobrem – mówiła.
To jest bardzo zastanawiające, że musimy szczególnie wyróżniać osoby, instytucje za to, że chcą być dobrymi. Za to, że pomagają innym, że bronią słabszych. To jest coś, co pokazuje, że nasz świat trochę stanął na głowie. Właśnie dlatego bardzo cieszę się, że powstała ta inicjatywa i po raz trzeci już możemy wyróżnić tych ludzi, bo im jest bardzo ciężko.
Magdalena Adamowicz
Napisz komentarz
Komentarze