Fantastyczne biegi Marka Zakrzewskiego

Sprinter AML Słupsk Marek Zakrzewski zdobył na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy do lat 20 w Jerozolimie dwa złote medale.
Marek Zakrzewski
Marek Zakrzewski i jego trener Tomasz Czubak

Autor: Facebook | AML Słupsk

Marek Zakrzewski z AML Słupsk złotym medalistą mistrzostw Europy do lat 20!

Reprezentant Polski i zawodnik Akademii Młodego Lekkoatlety ze Słupska Marek Zakrzewski we wtorek, 8 sierpnia wygrał finałowy bieg na dystansie 100 metrów, a dzień później okazał się najlepszy na dystansie 200 metrów. Tym samym Polak powtórzył wyczyn Brytyjczyka Darrena Campbella sprzed 32 lat, który na mistrzostwach Europy U20 zdobył dwa złote medale na tych dystansach. Polak był objawieniem tych zawodów, bo łącznie z kwalifikacjami pobiegł w sumie sześć razy, i wszystkie te biegi wygrał.

PRZECZYTAJ TEŻ: Medal dla Polski! Brąz olimpijski dla Dawida Kubackiego

W finale biegu na 100 metrów Marek Zakrzewski, który jest podopiecznym znanego przed laty sprintera Tomasza Czubaka, uzyskał czas 10,25 i tym wynikiem poprawił rekord Polski juniorów. Biegacz ze Słupska został też pierwszym Polakiem, który zdobył złoty medal ME na tym dystansie.

Dzień później w środę, 9 sierpnia Marek Zakrzewski wystartował w finale biegu na 200 metrów, w którym wygrał pewnie z czasem 20,63, co jest jego rekordem życiowym.