Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Literacka Podróż Hestii w Sopocie z popularnymi pisarzami

Zygmunt Miłoszewski był jednym z gości Pleneru Czytelniczego w Sopocie, który odbył się w sobotę w Parku Hestia. Pisarz spotkał się z małymi i dorosłymi fanami swojej literatury.
Literacka Podróż Hestii w Sopocie z popularnymi pisarzami

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Zygmunt Miłoszewski to literacki mistrz sensacji. Ale mało kto wie, że pisze także dla dzieci! I to on jest autorem książki „Uciekaj. Hydropolis”, w której nie tylko pełna zwrotów akcja wciąga młodych czytelników już od pierwszej strony.

Miłoszewski był jednym z gości, który w Parku Hestia w Sopocie w pierwszą, wakacyjną sobotę, 24 czerwca, spotkał się z małymi i dorosłymi fanami swojej literatury.

Ten plener czytelniczy był spotkaniem z twórcami i twórczyniami, nominowanymi do Nagrody Literacka Podróż Hestii. Na parkowej scenie o swoich przygodach pisarskich, oprócz Miłoszewskiego opowiadali także inni autorzy książek dla młodego czytelnika: Aleksandra Herzyk, Ilona Wiśniewska czy Andrzej Marek Grabowski.

Maria Rosa, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii i dyrektor Biura Marketingu i PR ERGO Hestii mówiła, że plener czytelniczy przyciąga co roku także młodzież i dzieci, zainteresowane literaturą i książkami, wyróżnionymi w konkursie Literacka Podróż Hestii. Ale przede wszystkim to miejsce licznie odwiedzają całe rodziny, spędzające w Sopocie wakacje, a także mieszkańcy Trójmiasta czy pracownicy ERGO Hestii. To wszystko tylko pokazuje, że książki dla młodych czytelników i czytelniczek są właśnie tym medium, które buduje porozumienie, rozwija, podkreśla ważne tematy i łączy pokolenia – mówi Rosa.

Poza spotkaniami z pisarzami w programie Pleneru Czytelniczego znalazła się również debata, podczas której można było spojrzeć na współczesną literaturę dla dzieci i młodzieży z kilku perspektyw: pisarskiej, czytelniczej czy edukacyjnej. W warsztatach artystycznych uczono chętnych projektowania eko-zakładek i tworzenia własnych wyklejanek jak u Szymborskiej. Uczestnicy i uczestniczki mogli wziąć udział także w warsztatach z Fundacją Integralia, podczas których dowiedzieli się, jak czytają osoby niewidzące oraz poznali tajemnice pisma Braille’a, a na scenie głównej były książkowe improwizacje, przygotowane przez Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama