Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

24 przystanki ścieżki historycznej w Malborku

Powstaje kolejna atrakcja turystyczna w Malborku - będzie to ścieżka historyczna prowadząca przez ciekawe miejsca na terenie miasta. Przystanków takich będzie dużo, aż 24. Można będzie podążać wspomnianą ścieżką pieszo, także rowerem - na poszczególnych przystankach znajdą się stojaki rowerowe i ławki dla odpoczynku. Ścieżka gotowa być powinna w lutym przyszłego roku.
Jeden z przystanków ścieżki historycznej w Malborku powstaje obok dawnej wieży ciśnień, która jest jednym z symboli miasta

Autor: UM Malbork

Malborczycy od kilku dni obserwują tajemnicze dość konstrukcje, które pojawiły się w wielu punktach na terenie miasta. Na razie trudno odgadnąć na pierwszy rzut oka ich przeznaczenie, tym bardziej że "opakowano" je w ochronną folię. To elementy powstającej ścieżki historycznej, realizowanej w ramach projektu "Malbork na "+" - rewitalizacja historycznego śródmieścia miasta Malborka". 

Od kilku lat intensywnie prowadzonych jest w Malborku szereg działań, które mają zachęcić turystów i przyjezdnych - lecz także mieszkańców - do zainteresowania historią miasta oraz ciekawymi punktami na jego terenie. O ile zamek krzyżacki pod pieczą Muzeum Zamkowego jest dobrze znany i powszechnie odwiedzany, o tyle miasto pozostawało dotąd jakby w cieniu ogromnej warowni. Tymczasem także i tutaj znaleźć można mnóstwo interesujących miejsc. 

Ten przystanek ścieżki historycznej w Malborku powstaje obok gmachu Urzędu Miasta oraz Bramy Mariackiej, pozostałości dawnych murów obronnych miasta

Dopomóc ma w tym tworzona właśnie ścieżka historyczna. Obejmować będzie 24 przystanki - na każdym z nich znajdzie się tablica historyczna z funkcją fotoplastykonu, do tego przewidziane są stojaki na rowery, w wielu punktach również ławki. Nie zabraknie koszy na śmieci. Przystanki będą pełnić nie tylko rolę informacyjno-edukacyjną, stanowić mogą też miejsca odpoczynku.

Miejsca poszczególnych przystanków tak wybrano, by wyeksponować istniejące zabytkowe obiekty na terenie miasta oraz przypomnieć już nieistniejące, na podstawie dawnych zdjęć oraz informacji historycznych. Na tablicach umieszczony zostanie kod QR, po którego zeskanowaniu będą udostępniane szersze informacje nt. danego miejsca. 

Termin wykonania ścieżki to 24 lutego przyszłego roku. Koszt prac wynosi 670 tys. złotych.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama