Głosowanie w konkursie Gdański Nauczyciel i Dyrektor Roku trwało przez pierwszy tydzień października. Każdy mieszkaniec Gdańska mógł oddać online głos na kandydatów, korzystając z informacji, przesyłanych przez szkoły. Miały to być przede wszystkim: „osoby podejmujące szczególnie ważne i wartościowe działania na rzecz Gdańska i jego mieszkańców, w duchu wspierania budujących Gdańsk idei: obywatelskości, solidarności, odpowiedzialności za zrównoważony rozwój oraz nowoczesności i inteligentnych rozwiązań” – i tak właśnie sformułowano kategorie konkursowe.
Najwięcej głosów gdańszczan dostali Jarosław Drzeżdżon - wyróżniony w kategorii: „nowoczesność i inteligentne rozwiązania” oraz Barbara Mizerska – wyróżniona w kategorii: „odpowiedzialność za zrównoważony rozwój”. Nagrody odebrali podczas uroczystej gali.
- Z wami hasło „Szkoła i Przedszkole Współpracy”, które od lat promujemy, nabiera wyjątkowego znaczenia – mówiła podczas wręczenia nagród Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Wasz trud został doceniony nie tylko przeze mnie i innych urzędników, ale przez tysiące mieszkańców Gdańska, którzy w konkursie oddali swój głos. Regulamin konkursu zakłada wyróżnienie osób za ich działalność w mijającym roku. Jednak nie tylko ostatnie miesiące, ale lata doświadczyły nas nad wyraz. Zawód, który jeszcze kilka lat temu kojarzył się ze stabilizacją i niezmiennością, teraz stoi na pierwszej linii zmian, które nas dotykają.
Gdański Nauczyciel Roku
Jarosław Drzeżdżon to nie tylko nauczyciel matematyki i informatyki w V LO oraz w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym. Z myślą o uczniach stworzył także portal do nauki programowania i algorytmiki, gdzie umieścił setki swoich zadań. Łączy matematykę i technologie informatyczne, by pokazać uczniom i nauczycielom zastosowanie matematyki.
Gdański Dyrektor Roku
Barbara Mizerska to dyrektorka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 i nauczycielka. Swoimi działaniami przyczyniła się do zdobycia przez szkołę tytułów: Szkoły celującej w zrównoważoną przyszłość oraz Szkoły Humanitarnej. Rozwija współpracę z Amnesty International, Stowarzyszeniem Na Styku, Polską Akcją Humanitarną, Szkołą Humanitarną, SOS Ukraina i innymi. Wspiera realizację programów i projektów, finansowanych również ze środków europejskich. Jest zaangażowana w organizację festynów w ramach Centrum Edukacji Ekologicznej działając na rzecz rozwoju lokalnej społeczności w Oruni.
Wyróżnieni w konkursie:
Nauczyciele:
- Obywatelskość: Mikołaj Wysiecki, Szkoła Podstawowa nr 60
- Solidarność: Elżbieta Roch, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2
- Odpowiedzialność za zrównoważony rozwój: Marian Pułtuski, II Liceum Ogólnokształcące
- Nowoczesność i inteligentne rozwiązania: Jarosław Drzeżdżon, V Liceum Ogólnokształcące
Dyrektorzy:
- Obywatelskość: Małgorzata Mroczkowska, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
- Solidarność: Beata Wołkanowska, Szkoła Podstawowa nr 60
- Odpowiedzialność za zrównoważony rozwój: Barbara Mizerska, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2
- Nowoczesność i inteligentne rozwiązania: Beata Wołkanowska, Szkoła Podstawowa nr 60
Wszyscy wyróżnieni w konkursie otrzymają pomoce dydaktyczne w postaci sprzętu komputerowego. Z kolei zwycięzcy konkursu dostaną dodatkowo po 5 tys. złotych.
Napisz komentarz
Komentarze