Przypomnijmy, Józef Golicki został w 2021 roku wyróżniony nagrodą australijskiej fundacji Polcul za wieloletnią, wielokierunkową działalność społeczną oraz promowanie historii kultury i obyczajów miasta Tczewa i regionu kociewskiego. W ramach cyklu „Album Tczewski” ukazało się już 12 publikacji. Ostatnia z nich ukazała się na początku ub. roku.
A co ciekawego znajdziemy w najnowszej propozycji Józefa Golickiego?
W książce znajduje się ponad 300 szkiców, planów, grafik, widokówek i fotografii tczewskich. Autor zbierał archiwalia przez 20 lat. Pozyskiwano je w różnych wyspecjalizowanych instytucjach i dzięki pomocy prywatnych osób. Materiał ikonograficzny w książce ułożono chronologicznie i opatrzono komentarzem przybliżającym prezentowane na zdjęciu wydarzenie, widok czy obiekt. Sporo miejsca w książce poświęcono również autorom najstarszych planów i grafik.
Publikacja liczy 208 stron formatu 220 x 235 mm i posiada twardą oprawę. Książka została przygotowana i wydana z myślą o wszystkich obecnych i przyszłych miłośnikach, pasjonatach dziejów Tczewa. Z pewnością przyczyni się do lepszego i pełniejszego poznania skomplikowanych dziejów grodu Sambora.
Wydanie publikacji wsparli: prezydent Tczewa, starosta tczewski, poseł na Sejm Kazimierz Smoliński, Apator Metrix, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie, Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie, Bank Spółdzielczy w Tczewie, Przychodnia Rogowscy, Bud-Invest, Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Telkab i Marszałek Województwa Pomorskiego, fundując stypendium dla twórców kultury.
Po prezentacji książkę będzie można kupić i uzyskać wpis lub autograf autora.
Napisz komentarz
Komentarze