Brawo Arka! Piąte zwycięstwo żółto-niebieskich z Gdyni

Arka Gdynia pokazała jak należy grać w ostatnich minutach meczu i wygrała 2:0 z Chrobrym Głogów w spotkaniu 11. kolejki Betclic 1 Ligi.
Karol Czubak zdobył dla Arki dwie bramki

Piłkarze gdyńskiej Arki mieli czas by odpocząć po niespodziewanie długim meczu I rundy Pucharu Polski w Stalowej Woli z miejscową Stalą. Po środowym starciu, które zakończyło się rzutami karnymi i wygraną w nich Arki 3:2, ten czas musiał być cenny. Tym bardziej, że podopieczni trenera Tomasza Grzegorczyka stanęli w niedzielę, 29 września w Gdyni przed szansą nie tylko przedłużenia zwycięskiej serii do pięciu meczów w Betclic 1 Lidze, ale także wzmocnienia swojej pozycji w tabeli.

Arkowcy, jak to zwykle bywa, przeważali w pierwszej połowie. Byli drużyną częściej utrzymującą się przy piłce, ale oddali na bramkę rywali tylko jeden celny strzał. To było za mało, by na przerwę zejść z choćby jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie Arka nadal grała w piłkę w sposób bardziej dojrzały, a jej akcje miały większy potencjał bramkowy. Brakowało jednak szybkości, precyzji i skuteczności. Dobrym posunięciem trenera Grzegorczyka było wprowadzenie na boisko Karola Czubaka, który w 60. minucie zamienił Hide Vitalucciego. Opłaciło się, bo Czubak potrafi być skuteczny. Udowodnił w 82. minucie kiedy po dośrodkowaniu Przemysława Stolca wbił piłkę do bramki rywala. Jeszcze większą satysfakcję z wejścia Karola Czubaka miał trener i kibice Arki w 86. minucie, kiedy napastnik idealnie wykorzystał dośrodkowanie z wolnego Hiszpana Marca Navarro i zdobył drugiego gola. Jak się okazało ostatniego w tym meczu.

Arka po 11. meczach ma 21 punktów i awansowała na 2. miejsce w tabeli, ale 11. kolejka Betclic 1 Ligi jeszcze trwa.

Arka Gdynia – Chrobry Głogów 2:0 (0:0)

Bramki: Karol Czubak (82. i 86.)