GlobalLogic, lider w dziedzinie usług inżynierii oprogramowania, uruchamia biuro w Gdańsku. Na początek firma zatrudni ponad stu dwudziestu inżynierów, którzy będą pracować nad najnowszymi rozwiązaniami z zakresu rozwoju m.in. systemów cyberbezpieczeństwa czy komunikacji. Firma będzie również współpracować z uczelniami, samorządem i inicjatywami non-profit.
8 zł za litr bezołowiowej 95 to cena, do której musimy się przyzwyczaić – mówią eksperci. Taniej, przynajmniej w czasie zbliżających się wakacji, na pewno nie będzie. Oprócz tego, ekonomiści prognozują, że wkrótce możemy mieć do czynienia z tzw. stagflacją, a to oznacza nie tylko drożyznę na stacjach i w sklepach, ale również niepewną sytuację na rynku pracy.
Transport w postcovidowej rzeczywistości, możliwości rozwoju sektora w obecnej sytuacji międzynarodowej oraz wyzwania klimatyczne – to niektóre z tematów rozpoczynającej się we wtorek międzynarodowej konferencji Transport Week 2022. Przez najbliższe dwa dni Gdynia gościć będzie ekspertów oraz osoby specjalizujące się w tej dziedzinie w swoich firmach, które podejmą się naszkicowania perspektyw dla sektora, nie tylko w ujęciu pomorskim czy krajowym.
W gminie Choczewo mają poczucie, że nie traktuje się ich poważnie. Że nie bierze się pod uwagę ich obaw i problemów, związanych z budową elektrowni jądrowej - tak jak w przypadku mieszkańców terenu, na którym ma powstać Centralny Port Komunikacyjny.
Amerykańsko-szwajcarska firma Exlterra zajęła się wykonaniem odwodnienia w rejonie Parku Kopernika, w pobliżu cmentarza. Firma w Tczewie działa od 1,5 roku. Co ważne realizowana inwestycja nic nie kosztuje miasto. Firma traktuje to zadanie, jako swego rodzaju promocję swoich usług, świadectwo skuteczności wykorzystywanej przez Exlterrę technologii. Wartość realizowanych prac to około 100 tys. zł.
W słupskich pojazdach transportu miejskiego od niedawna montowane są na słupkach skrzynki, tzw. holdery. To elementy systemu „Fala”, który w Słupsku, ale także w innych miejscowościach na Pomorzu, ma ułatwić życie pasażerom komunikacji publicznej. Jednak do czasu uruchomienia systemu, a może to zająć jeszcze kilka miesięcy, holdery będą zabezpieczone folią.
Liczba niedożywionych i głodujących może niedługo nie tylko osiągnąć poziom jednego miliarda, ale znacznie go przekroczyć – mówi dr hab. Sylwia Pangsy-Kania, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, kierowniczka Zakładu Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych.
Flex Poland z Tczewa powoli staje się „kolekcjonerem” wyróżnień przyznawanym firmom. Tym razem, po raz kolejny, zyskał tytuły Fair to Women oraz Ambasador Polskiej Gospodarki w kategorii „Partner firm zagranicznych”.
Trzeba samemu zebrać grube gałęzie, pozostałe po wycince, oczyścić je, złożyć na stos, który zostanie obmierzony. Chociaż pracy jest sporo i trzeba jeszcze zapłacić leśniczemu, znacznie wzrosła na Pomorzu liczba klientów zainteresowanych surowcem opałowym, zwanym potocznie chrustem. To skutek rosnących cen energii elektrycznej, węgla i gazu.
Przed budynkiem Muzeum Emigracji w Gdyni oficjalnie wprowadzono na trasy 24 fabrycznie nowe, zeroemisyjne, elektrobusy miejskie Mercedes-Benz eCitaro: 16 standardowych oraz 8 przegubowych.
Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce podczas konferencji w porcie Gdynia zwrócił się do zebranych po polsku: - Ten moment ma ogromne znaczenie dla Polski. To, co zrobimy teraz razem, będzie miało ważne konsekwencje dla przyszłych pokoleń. Jak nigdy do tej pory mamy wyjątkowe możliwości zbudowania polsko - amerykańskiego braterstwa. Jak mówił generał Tadeusz Kościuszko „Za waszą i naszą wolność”.
Smutne 65. urodziny Zakładu Pracy Chronionej Spółdzielnia Inwalidów Pomorzanka w Starogardzie Gdańskim. Firma złożyła wniosek o likwidację. To największy zakład pracy chronionej w powiecie. Obecnie zatrudnia ponad 90 osób, z czego dwie trzecie to osoby z niepełnosprawnościami. Pracownicy o pomoc w ratowaniu firmy poprosili posła Kacpra Płażyńskiego.