- Chcemy pokazać młodym ludziom, że programowanie jest ciekawe i niesie za sobą wiele korzyści – przekonują członkowie projektu Eryk Marszałkowski, Julia Plichta i Paweł Stenzel.
Organizatorzy podkreślają, że projekt powstał ze względu na chęć pomocy uczniom w korzystaniu z nowych technologii.
- Chcemy nauczyć młodych ludzi używania nowych technologii w realnym świecie. W czasach, w których aktualni uczniowie będą wchodzić na rynek pracy praktycznie wszędzie będzie wymagana wiedza informatyczna. Po części już tak jest, a w przyszłości pożądanie tej wiedzy będzie znacznie większe. A tak naprawdę informatyka nie jest trudna, wystarczy tylko pokazać jej możliwości - tłumaczą autorzy projektu.
Za cel członkowie projektu obierają sobie zachęcenie uczniów do nauki programowania i poszerzania wiedzy informatycznej. Celują w osoby w wieku szkolnym.
Chcą dotrzeć ze swoim projektem i wiedzą do uczniów szkół podstawowych w wieku 11-20 lat, którzy uczą się na terenie powiatu kartuskiego. Są to młodzi ludzie, którzy wychowują się od najmłodszych lat „ze smartfonem w ręku”.
- Osoby w wieku szkolnym lubią się rozwijać i są bardzo kreatywne, ale przez nadmiar teorii oraz pustych informacji w internecie często są znudzone i tracą koncentrację – podkreśla Eryk Marszałkowski. - Chcemy pokazać im, jak można przełożyć ich umiejętności technologiczne na pozytywne efekty dla nich oraz społeczeństwa.
Pomysłodawcy projektu {lovelace} działają w mediach społecznościowych oraz prowadzą warsztaty w szkołach dla dzieci i młodzieży. Prezentują platformę „Arduino”, dzięki której w łatwy sposób można tworzyć oprogramowanie na gotowe systemy wbudowane. Jak tłumaczą „Arduino” jest urządzeniem dla tych, którzy chcą szybko stworzyć swój niewielki system elektroniczny. Można na nim tworzyć efekty świetlne, tablice informacyjne, gadżety reklamowe czy sprzęty codziennego użytku bez dotykania lutownicy.
Napisz komentarz
Komentarze