Na program konferencji złożą się praktyczne warsztaty i interaktywne wykłady na tematy, które zwykle pozostają w strefie tabu. Organizatorzy deklarują chęć stworzenia bezpiecznej przestrzeni, w której można zadać każde pytanie i wymienić się doświadczeniami. Zajęcia poprowadzą seksuologowie, seksuolożki, edukatorki seksualne, fizjoterapeutka, ginekolog oraz położne. Ekspertki i eksperci podzielą się ze słuchaczami swoim doświadczeniem i odpowiedzą na każde pytanie.
W konferencji wziąć może każda osoba powyżej 12. roku życia. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna/opiekunki prawnenej. Część spotkań planowana jest w języku angielskim.
To już druga edycja Spotkań bez Tabu organizowanych przez Fundację Widzialne, działającą na rzecz równości płci i praw osób wykluczonych. Fundację powołano w październiku 2020 roku, kiedy zaostrzono prawo aborcyjne w Polsce. Jednym z postulatów aktywistów są prawa każdej osoby do opieki zdrowotnej, świadomości własnego ciała i edukacji zgodnej z międzynarodowymi standardami. Celem fundacji jest to, aby każda osoba miała możliwość świadomego wyboru i decydowania o sobie. Oprócz aktywności w sferze edukacyjnej, fundacja podejmuje też działania też na rzecz osób uchodźczych, od lutego zapewniając wsparcie osobom, które poszukują w Polsce bezpiecznego życia. Zajmuje się również tematem ubóstwa menstruacyjnego.
Harmonogram konferencji:
11.00-13.00: Bez tabu o seksie - spotkania z seksuologami/żkami, którzy którzy poruszą temat antykoncepcji, komunikacji w seksie, wyrażania intymnych potrzeb,
13.15-14.15: Bez tabu o bólu - Taka Pani uroda… o mitach wokół zdrowia intymnego kobiet - wykład z fizjoterapeutką o bólach menstruacyjnych i nie tylko: co sygnalizują, jak się badać i jak ich nie bagatelizować.
15.15-17.15: Bez tabu z ginekolożką/położną - czyli warsztaty z ginekolożką lub położną o tym, jak możemy dbać o swoje zdrowie i chronić się przed chorobami, jakie badania wykonywać, jak odczytywać negatywne sygnały organizmu.
17.30-20.00: Projekcja filmu „Cała przyjemność po stronie kobiet” i dyskusja na temat wpływu religii na emancypację kobiet z przedstawicielkami różnych religii.
Jak można się zgłosić?
Zgłoszenia odbywają się przez formularz Google
Liczba miejsc jest ograniczona, więc organizatorzy zachęcają do zgłaszania się jak najszybciej.
Napisz komentarz
Komentarze