Dzięki zastosowaniu technologii biometrycznej klienci mogą płacić wzrokiem, a dodatkowe możliwości terminala pozwalają również na standardowe płatności z wykorzystaniem kart płatniczych, telefonów czy zegarków.
Zakup przy pomocy skanu twarzy i tęczówki oka
Dostawcą terminali jest wrocławska firma PayEye, która rozwija system płatności biometrycznych pozwalających na autoryzowanie zakupu przy pomocy skanu twarzy i tęczówki oka. Najpierw trzeba założyć konto w aplikacji PayEye i dodać w niej dane karty oraz wykonać zdjęcia.
- W Diverse zawsze dążymy do tego, aby wyprzedzać oczekiwania naszych klientów. Współpraca z PayEye i wdrożenie terminali eyepos pozwoli nam zaoferować unikalne doświadczenia zakupowe, a także podkreślić naszą otwartość na nowe technologie – mówi Malwina Wasilewska, dyrektor sprzedaży Diverse.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sztuczna inteligencja postawi diagnozę? Lekarz zada to pytanie
Terminale eyePOS są obecnie dostępne w 10 sklepach stacjonarnych Diverse w największych miastach w Polsce. Dwa punkty znajdziemy w Trójmieście - jeden jest w gdyńskiej Rivierze, a drugi w Forum Gdańsk.
Płacenie spojrzeniem. Jakie niesie korzyści?
Wiele wskazuje na to, że biometryka zdobywa sobie coraz szersze grono użytkowników i stopniowo coraz więcej sklepów będzie wprowadzać właśnie takie metody płatności. Biometria twarzy i tęczówki zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, a jednoczesne użycie dwóch rodzajów danych biometrycznych minimalizuje ryzyko nieautoryzowanych transakcji. Eksperci zapewniają, że płatności biometryczne przyspieszą procesy transakcyjne, a w związku z tym wpłyną na komfort konsumentów.
Najpierw było MPK w Wrocławiu, a potem Empik
Diverse to nie jedyne miejsca, gdzie można spotkać terminale eyepos – system płatności bazujący na skanowaniu twarzy i oczu testowało już w 2021 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu. Testy innowacyjnej technologii odbyły się także w ub. roku w pięciu salonach Empik w Polsce. Niestety, w żadnym na Pomorzu.
Napisz komentarz
Komentarze