Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Witamy w przyszłości! W dwóch trójmiejskich sklepach Diverse zapłacisz... spojrzeniem

Płatność spojrzeniem brzmi jak odległa przyszłość? Nic bardziej mylnego, takie rozwiązanie jest już testowane na polskim rynku. Diverse, sieć sklepów odzieżowych gdańskiej spółki ETOS, umożliwia klientom taką formę płatności za zakupy. W wybranych sklepach marki pojawiły się multifunkcyjne terminale płatnicze eyePOS. To urządzenia, które umożliwiają dokonywanie płatności spojrzeniem.
Diverse
Spojrzeniem można płacić w dwóch sklepach diverse w Trójmieście - jeden jest w gdyńskiej Rivierze, a drugi w Forum Gdańsk

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Dzięki zastosowaniu technologii biometrycznej klienci mogą płacić wzrokiem, a dodatkowe możliwości terminala pozwalają również na standardowe płatności z wykorzystaniem kart płatniczych, telefonów czy zegarków.

Zakup przy pomocy skanu twarzy i tęczówki oka

Dostawcą terminali jest wrocławska firma PayEye, która rozwija system płatności biometrycznych pozwalających na autoryzowanie zakupu przy pomocy skanu twarzy i tęczówki oka. Najpierw trzeba założyć konto w aplikacji PayEye i dodać w niej dane karty oraz wykonać zdjęcia.

- W Diverse zawsze dążymy do tego, aby wyprzedzać oczekiwania naszych klientów. Współpraca z PayEye i wdrożenie terminali eyepos pozwoli nam zaoferować unikalne doświadczenia zakupowe, a także podkreślić naszą otwartość na nowe technologie – mówi Malwina Wasilewska, dyrektor sprzedaży Diverse.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sztuczna inteligencja postawi diagnozę? Lekarz zada to pytanie

Terminale eyePOS są obecnie dostępne w 10 sklepach stacjonarnych Diverse w największych miastach w Polsce. Dwa punkty znajdziemy w Trójmieście - jeden jest w gdyńskiej Rivierze, a drugi w Forum Gdańsk.

Płacenie spojrzeniem. Jakie niesie korzyści?

Wiele wskazuje na to, że biometryka zdobywa sobie coraz szersze grono użytkowników i stopniowo coraz więcej sklepów będzie wprowadzać właśnie takie metody płatności. Biometria twarzy i tęczówki zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, a jednoczesne użycie dwóch rodzajów danych biometrycznych minimalizuje ryzyko nieautoryzowanych transakcji. Eksperci zapewniają, że płatności biometryczne przyspieszą procesy transakcyjne, a w związku z tym wpłyną na komfort konsumentów.

Najpierw było MPK w Wrocławiu, a potem Empik

Diverse to nie jedyne miejsca, gdzie można spotkać terminale eyepos – system płatności bazujący na skanowaniu twarzy i oczu testowało już w 2021 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu. Testy innowacyjnej technologii odbyły się także w ub. roku w pięciu salonach Empik w Polsce. Niestety, w żadnym na Pomorzu.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze