Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni po przeanalizowaniu sprawozdań z badań próbek wody pobranych 21-25 listopada z punktów zgodności oraz z punktów u końcowego odbiorcy zlokalizowanych w strefie Gdynia Śródmieście, zasilanej w wodę z Gdyńskiego Systemu Wodociągowego, wydał decyzję o przydatności wody do spożycia.
Woda w Śródmieściu Gdyni przydatna do spożycia!
O problemach z jakością wody Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni poinformował mieszkańców w piątek, 8 listopada. W przebadanych próbkach wody wykryto bakterie grupy coli. Sanepid wydał wtedy decyzję o jej warunkowej przydatności do spożycia dla strefy Gdynia Śródmieście.
Wody można było używać wyłącznie po przegotowaniu. Bez obróbki termicznej nadawała się jedynie do celów sanitarnych i porządkowych.
Bakterie coli w wodzie w Gdyni! Co było przyczyną?
Okazało się, że po uszkodzeniu głównej magistrali wodociągowej DN600 zasilającej Śródmieście Gdyni jedyną szansą na to, by mieszkańcy Chyloni, Cisowej, Demptowa i Pustek Cisowskich mieli wodę, było jej przekierowanie z Działek Leśnych. W efekcie doszło do pojawienia się w wodzie w centrum Gdyni bakterii grupy coli.
- Od piątku, 8 listopada trwało płukanie zbiornika, który został wyłączony z eksploatacji.
- W poniedziałek, 11 listopada rozpoczęto dezynfekcję całej sieci i jej intensywne płukanie.
Teraz, na szczęście, to już tylko niemiłe wspomnienie. Woda ponownie spełnia wszystkie normy i nadaje się do spożycia.
Napisz komentarz
Komentarze