Edu Offshore Wind 2024 w Gdańsku
- Targi pokazują, jak ciekawa i różnorodna może być praca w obszarze offshore. W podobnym duchu opracowaliśmy program edukacyjny im towarzyszący. Równolegle w Hevelianum na Górze Gradowej przygotowaliśmy dla klas 4-8 szkół podstawowych strefę EduYOUNG, a w niej m.in. możliwość udziału w warsztatach i rozmów uczniów szkół podstawowych z kolegami i koleżankami z techników. W taki sposób najlepiej odkrywa się swoje zainteresowania, poznaje talenty i predyspozycje - zapowiada Paweł Golak, dyrektor mieszczącego się na Górze Gradowej w Gdańsku Centrum nauki Hevelianum.
To właśnie tam w dniach 5–6 marca 2024 roku odbywa się cała lista wydarzeń (takich jak: m.in. warsztaty edukacyjne i szkoleniowe, pokazy, zwiedzanie wystawy interaktywnej oraz prezentacja oferty szkół ponadpodstawowych) towarzyszących 2. edycji targów Edu Offshore Wind. Same targi w hali AmberExpo przy ul. Żaglowej w tym roku oznaczają 100 wystawców z innowacyjnej branży zielonej energetyki i wizytę ponad 8000 młodych ludzi ze 125 zarejestrowanych szkół.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Morskie farmy wiatrowe? Dobra zawodowa droga
- Wśród nowości tegorocznej edycji znajdziemy między innymi Wyspę Transformacji Energetycznej, promującą innowacyjne zielone technologie, Innovaton Baltic Challenge by Inkubator Starter we współpracy z Radą Młodzieżową Baltic Sea States Subregional Co-operation (BSSSC), gdzie podczas dwóch dni targowych młodzież będzie współpracować z biznesem pracując nad rozwiązaniami biznesowymi w sektorze MEW. Na odwiedzających czeka strefa JOB TRUCK, gdzie będą prezentowane aktualne oferty staży i praktyk w sektorze zielonej energetyki – zapowiadali organizatorzy.
Tymczasem, na stoisku Hevelianum w AmberExpo można zapoznać się z drukiem przestrzennym modelowania w technologii 3D, sprawdzić swoje logiczne myślenie czy chociażby poznać interaktywne eksponaty w strefie „Policz się”.
Napisz komentarz
Komentarze