Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Policjanci z Pomorza świętowali na zamku w Bytowie

Prawie 6 tysięczny garnizon pomorski obchodził Święto Policji. Podczas uroczystości na dziedzińcu XIV-wiecznego Zamku Krzyżackiego w Bytowie uhonorowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji, a obchodom towarzyszył festyn rodzinny wraz z oprawą muzyczną Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.
Policjanci z Pomorza świętowali na zamku w Bytowie

Autor: mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk | KWP Gdańsk

W piątek, 14 lipca Komenda Województwa Policji w Gdańsku zorganizowała wojewódzkie obchody Święta Policji. Rozpoczęły się one mszą św. w Kościele pw. Św. Aleksandryjskiej w Bytowie w intencji policjantów. Nabożeństwo odproawił ks. dr Arkadiusz Okrój Biskup Pomocniczy Pelpliński, w trakcie którego zbierane były datki dla podopiecznych Fundacji pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach. Po uroczystości jej uczestnicy przemaszerowali na dziedziniec zamku, gdzie odbyła się akademia, podczas której 72 policjantów otrzymało wyróżnienia w postaci Złotych, Srebrnych i Brązowych Odznak „Zasłużony Policjant” oraz awanse w stopniach służbowych.

Podczas akademii wyróżniony został st. sierż. Łukasz Dobka z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie za zajęcie I miejsca podczas czerwcowych zawodów w Szkole Policji w Słupsku na najsilniejszego policjanta. Został on wybrany spośród kilkudziesięciu policjantek i policjantów z całej Polski biorących udział w zawodach.

Z okazji święta, zorganizowany został również festyn rodzinny wraz z pokazem sprzętu policyjnego przygotowanego przez Wydział Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Gdańsku, Wydział Prewencji KWP w Gdańsku, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Gdańsku. Policjanci przygotowali pokaz technik i taktyk interwencji, a Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Gdańsku dla zainteresowanych jak wygląda dochodzenie, zainscenizowało miejsce zbrodni. 

Gdański Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku zaprezenował również wystawę przygotowaną w setną rocznicę powołania Policji Państwowej pn. „Policja Państwowa 1919-1939”. W ekspozycji wykorzystano materiały Biura Historii i Tradycji Komendy Głównej, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama