Komisja konkursowa bezwzględną większością głosów zarekomendowała Basila Kerskiego na trzyletnią kadencję dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności. Zakończenie prac komisji nie finalizuje jeszcze procedury konkursowej.
Basil Kerski pozostaje dyrektorem ECS
Przesłuchanie przez członków komisji konkursowej dotychczasowego szefa ECS w charakterze kandydata na stanowisko dyrektora tej placówki odbyło się w czwartek, 17 listopada. Komisja w głosowaniu jawnym, bezwzględną większością głosów uznała, że kandydujący Basil Kerski spełnił wszystkie obowiązkowe kryteria zawarte w ogłoszeniu o konkursie na kandydata na stanowisko dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności. Kandydaturę Basila Kerskiego na dyrektora ECS rekomenduje także prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
Na nowego dyrektora ECS głosowało 8 członków komisji. Oddano 6 głosów „za” kandydaturą Basila Kerskiego, 2 były „przeciw”. Nikt nie wstrzymał się od głosu.
PRZECZYTAJ TEŻ: Kandydatka na dyrektorkę ECS odrzucona. Pozostał tylko Basil Kerski
Poprzedni konkurs na dyrektora ECS odbył się w 2017 roku. Podobnie jak teraz, i wtedy Basil Kerski był jedynym kandydatem na tę funkcję.
Konkurs na dyrektora ECS. Kontrowersje
Przypomnijmy, kandydatura pretendującej do fotela szefowej ECS Elżbiety Grabarek-Bartoszewicz została odrzucona przez komisję konkursową ze względów formalnych.
PRZECZYTAJ TEŻ: Burza wokół „proputinowskiej” kandydatki na dyrektora ECS
Także skompletowanie konkursowego jury nie obyło się bez problemów. Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej mieli poważne zastrzeżenia do powołania Krzysztofa Wyszkowskiego w skład komisji.
WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Konkurs na dyrektora ECS. Wyszkowski w komisji, opozycja oburzona, a resort stoi za nim murem
Przypomnijmy, konkurs na dyrektora ECS został ogłoszony 27 lipca 2022 r. Na składanie ofert zainteresowani mieli czas do 15 września. Komisja konkursowa składała się z 9 osób. Wśród nich po jednym przedstawicielu mieli miasto Gdańsk oraz marszałek województwa pomorskiego. Trzy osoby reprezentowały Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kolejne dwie to przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych, pozostałe dwie – przedstawiciele stowarzyszeń zawodowych lub twórczych, właściwych ze względu na specyfikę działania instytucji.
Napisz komentarz
Komentarze