Rozgrywki odbyły się na kortach Melbourne Park w drugi weekend słynnego turnieju wielkoszlemowego Australian Open. To w tych zawodach najlepsza polska tenisistka Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju indywidualnego.
W rywalizacji singlowej Sara Twardowska była rozstawiona z numerem jeden, ale w meczu otwarcia musiała uznać wyższość Chia-Wen Lin z Tajwanu. Następnie Polka pokonała Isabel Cairns z Australii oraz Jewę Flierko z Ukrainy, co ostatecznie pozwoliło jej zająć wysokie, piąte miejsce w turnieju indywidualnym.
Jeszcze lepiej Sara Twardowska spisała się w grze podwójnej. Wspólnie z niemiecką partnerką, Heike Albrecht-Schroeder, sięgnęły po srebrny medal, zostając wicemistrzyniami Australian Open Deaf and Hard of Hearing Championship. Para, rozstawiona z numerem drugim, wygrała dwa spotkania i doznała jednej porażki w rywalizacji grupowej.
Sara Twardowska jest jedną z najlepszych polskich zawodniczek wśród osób niesłyszących. Stale udowadnia, że sport nie zna barier, a jej sukcesy to inspiracja zarówno dla społeczności akademickiej, jak i dla wszystkich, którzy kochają sport i rywalizację.
Sukcesy Twardowskiej zostały zauważone i docenione. W grudniu 2024 roku została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi. Zajęła także 9. miejsce w plebiscycie Najlepszych Sportowców Niesłyszących Polski roku 2024.
Sara Twardowska gra nie tylko w tenisa. Wraz z reprezentacją Polski koszykarek wywalczyła brązowy medal Letnich Igrzysk Olimpijskich Osób Niesłyszących w Brazylii w 2022 roku. Twardowska jest też znakomitą piłkarką nożną. W styczniu 2024 roku Sara Twardowska została wyróżniona nagrodą „Sportowcy Bez Barier” w konkursie redakcji „Zawsze Pomorze" - Asy Sportu. Sara Twardowska mieszka w Łosinie koło Słupska. Nie słyszy od urodzenia, ale w kiedy miała 3 lata przeszła zabieg wszczepienia implantu umożliwiającego słyszenie i mówienie. Dziś Sara słyszy i mówi bez problemów.
Napisz komentarz
Komentarze