Srebrna moneta Wieża Jaskółki waży dwie uncje (62,2g) i została wybita w nakładzie 2000 sztuk. Rewers monety przedstawia scenę, kiedy Ciri ucieka przez zamarznięte jezioro Tarn Mira. Dziewczyna łyżwami ucina palce Riencer’owi, który wpada do zamarzniętego jeziora. Za nią znajduje się postać najemnika Bonharta jadącego konno.
„Wieża Jaskółki” na monecie. Gratka dla fanów Wiedźmina
Monetę wyróżniają selektywne złocenie na mieczu i łyżwach oraz niebieska wstawka prezentująca wieżę. Numizmat posiada również numerowany rant gwarantujący unikatowość.
Awers monety przedstawia symbole związane ze światem Wiedźmina, takie jak jaskółka czy wilk oraz właśnie tytułowa Wieża Jaskółki. Na numizmacie znajduje się również wizerunek wyspy Niue będącej emitentem monety. Posiada ona nominał 5$, wyrażony w dolarach nowozelandzkich.
„Ostatnie życzenie”. Tylko 40 egzemplarzy wiedźmińskiej monety
Kolejna moneta została wykonana tylko w 40 egzemplarzach na cały świat. Jest drugim dodatkiem w trójwymiarowej kolekcji. Nowy numizmat przedstawia scenę z opowiadania, gdy Geralt i Yennefer wychodzącą z portalu i walczą z dżinem.
Tył monety zawiera portal oraz symbol emitenta numizmatu – Republiki Kamerunu. Ten sam wizerunek pojawił się już wcześniej na pięciouncjowej monecie. Pierwszą z tej serii, stworzoną przez Mennicę Gdańską, była statuetka Geralta.
Wiedźmińska kolekcja z Mennicy Gdańskiej
Monety kolekcjonerskie wchodzące w skład serii to:
- srebrne numizmaty ukazujące wydarzenia z książek,
- wybijane ze złota przedstawiające postacie,
- monety bulionowe
- i monety 3D.
Mennica Gdańska jest jedyną, która może produkować monety z postaciami z „Wiedźmina”, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność.
Napisz komentarz
Komentarze