Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

Będzie sala gimnastyczna przy starogardzkiej „ósemce”. Wybuduje ją firma z Gdańska

Do końca 2022 roku przy Szkole Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim stanie pełnowymiarowa nowoczesna sala gimnastyczna. Wybuduje ją gdańskie przedsiębiorstwo Przembud. 22 października prezydent miasta podpisał z firmą umowę na wykonanie zadania. Inwestycja będzie kosztowała ponad 10 mln zł. Prace rozpoczną się po odpowiednim zabezpieczeniu terenu budowy.

15.11.2021 07:49
Masz 50-69 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię

Przychodnia Lekarska w Starogardzie Gdańskim wykonuje bezpłatną mammografię kobietom w wieku od 50 do 69 lat. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Akcja trwa przez cały listopad.

15.11.2021 07:27
Ty również możesz zostać darczyńcą Szlachetnej Paczki w Starogardzie Gdańskim i w okolicach

Nowa edycja Szlachetnej Paczki rozpoczęła się w sobotę, 13 listopada. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce.

15.11.2021 07:13
Reklama
szczepienie, koronawirus, COVID-19
Jeszcze możesz skorzystać z bezpłatnych badań [nl] w ramach programu „Profilaktyka 40 PLUS”

Masz 40 lat lub więcej? Wypełnij ankietę i uzyskaj bezpłatne e-skierowanie na odpowiednie dla Ciebie badania. Dowiedz się też, jak o siebie zadbać i z jakich programów profilaktycznych możesz skorzystać. Do dyspozycji jest ponad 1700 placówek. Gdzie i jak takie badania zrobić na Pomorzu? Sprawdziliśmy.

14.11.2021 16:36
Kamila Kamrowska z gminy Subkowy walczy w półfinale MasterChefa. „Wszystkiemu winien jest mój brat Tomek”

Zawsze z zapartym tchem oglądała MasterChefa i marzyła o tym, żeby kiedyś ugotować coś w tej słynnej kuchni. Miała jednak wrażenie, że to nierealne. Z jednej strony marzenie życia, z drugiej jednak przeświadczenie, że jeszcze nie jest w stanie zawalczyć o jego spełnienie. Sama pewnie nie odważyłaby się zgłosić do programu, ale brat postawił ją przed faktem dokonanym – sam zgłosił Kamilę Kamrowską. I to była dobra decyzja, bo mieszkanka gminy Subkowy weszła do półfinału konkursu i leci do San Sebastian w Hiszpanii. Razem piątką innych półfinalistów będzie walczyła o wejście do finału.

14.11.2021 11:43
Konkurs na najpiękniejszą pieśń o biskupie Konstantynie Dominiku. Nagroda dla Lidii Szałkowskiej

Lidia Szałkowska, uczennica klasy 2c Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie zdobyła III miejsce w swej kategorii na Wojewódzkim Konkursie na najpiękniejszą pieśń o Biskupie Konstantynie Dominiku. Na konkurs trzeba było przygotować nagranie wokalne pieśni o tytule „Rozsewac miłotã” wraz z realizacją materiału filmowego.

14.11.2021 09:20
Reklama
Kto za życia Kalwarii nie obejdzie, ten po śmierci na kolanach obejść ją musi...

„Kto za życia Kalwarii nie obejdzie, ten po śmierci na kolanach obejść ją musi” – mówi kaszubskie porzekadło. Mowa o Kalwarii Wejherowskiej, duchowej stolicy Kaszubów, perle architektury pomorskiej, powstałej z XVII wieku, zwanej też Kaszubską Jerozolimą. Regularne piesze pielgrzymki przybywają do tego miejsca od ponad 350 lat.

13.11.2021 23:38
„Co to jest Niepodległość, teraz wiem już na pewno…”

Tczewianie w czwartek, 11 listopada uroczyście świętowali 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Ulice miasta były biało-czerwone. Zobacz zdjęcia!

13.11.2021 22:03
Kaszuby to Bieszczady i Mazury razem wzięte

Kaszuby zaczynają się morzem. Urzekają: niezwykłym bogactwem krajobrazów, nadmorskimi wydmami i plażami, jeziorami, wybujałymi wzgórzami morenowymi, urwistymi stokami, rozległymi lasami i łąkami, ale też unikatowymi w skali europejskiej budowlanymi zabytkami kultury, sztuki i techniki. Ludzie zakochani w tym regionie uważają, że Kaszuby to Bieszczady i Mazury razem wzięte. A kto raz tu zawita – często wraca.

13.11.2021 20:19
Reklama
Klimatyczna odpowiedzialność biznesu. Jak ją wykrzesać?

Zielona transformacja dosięgnie nie tylko najbardziej energochłonny przemysł – swoje piętno będzie odciskała także na pozostałych, zdecydowanie mniej emisyjnych obszarach gospodarki. Wraz z narastającą presją – przede wszystkim sektora finansowego – przedsiębiorstwa nie będą miały alternatywy wobec azymutu proekologicznego. Dobrze jednak, by kierunek ten nie wynikał jedynie z przymusu, lecz także z faktycznych przekonań polskich liderów biznesowych. Jak je zbudować? Dlaczego nie powinniśmy nadmiernie piętnować greenwashingu? Jaki jest najskuteczniejszy sposób na komunikowanie społeczeństwu zmian klimatu?

13.11.2021 12:18
Jak wygrać drugą wielką transformację?

Zrównoważona, zdrowa i silna gospodarka, prężnie działający sektor prywatny, rosnąca świadomość ekologiczno‑klimatyczna obywateli, wysokiej jakości kapitał ludzki – tymi określeniami można zdefiniować nie tylko globalnych liderów gospodarczych, lecz także Polskę. Gdy dodamy do tego fakt, że dziś, rozpoczynając wielką zieloną transformację, jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia przemian ustrojowych sprzed 30 lat, okazuje się, że adaptacja Europejskiego Zielonego Ładu wcale nie musi być dla nas taka straszna, jak ją malują. Czy pomimo naszych mankamentów i zapóźnień, mamy potencjał, by ponownie odnieść sukces, który zadziwi świat?

13.11.2021 12:06
Zielona fala: wyniesie nas czy zatopi?

Zielona transformacja wpłynie na większość elementów naszego systemu społeczno-gospodarczego. Nie da się jej uniknąć, a sposób jej przeprowadzenia zdeterminuje naszą przyszłość na kolejne dziesięciolecia. Zmiana nieudolna, na zasadzie: „nie chcę, ale muszę”, będzie prowadzić do podważenia fundamentów gospodarczego sukcesu minionych 30 lat, nie oferując nic w zamian. Z kolei proaktywne, strategiczne, długofalowe podejście do tego procesu to olbrzymia, rzadko spotykana w naszej historii szansa na to, by dołączyć do wąskiego grona państw, które wyznaczają globalne trendy. To, który scenariusz wybierzemy, zależy od nas – sami zdecydujemy, czy zielona fala wyniesie nas, czy też zatopi.

13.11.2021 11:47
Reklama
Reklama