Górskie ściganie na drogach Sopotu i Gdyni

Kierowca Mitsubishi Lancer EVO IX Grzegorz Rożalski, zwyciężył w klasyfikacji generalnej 7. rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Ta była rozgrywana w sobotę 15.07. Kolejną 8. rundę wygrał Waldemar Kluza jadący Mitsubishi Lancer EVO AMS.
W wyścigach można było zobaczyć nawet popularnego "Malucha"

Siódma i ósma runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski odbywa się w Sopocie i Gdyni. Do startu nad morzem zgłosiło się 48 załóg, które w sobotę 15 lipca startowały w dwóch podjazdach treningowych i dwóch wyścigowych. Podobny program był realizowany w niedzielę.

Najpoważniejszy konkurent Grzegorza Rożalskiego, lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski Waldemar Kluza, po awarii układu przeniesienia napędu wprawdzie wygrał pierwszy z dwóch podjazdów wyścigowych, ale w podjeździe nr. 2 jego Mitsubishi Lancer znów odmówił posłuszeństwa. Kierowca z Wieliczki spadł aż na 8. miejsce.

W niedzielę Kluza powetował sobie straty z pierwszego dnia i w świetnym stylu wygrał 8. rundę. Za nim uplasowali się Grzegorz Rożalski, Jędrzej Szcześniak, Gabriel Kubit i Robert Sługocki.

Czołówka sobotnich wyścigów to: Grzegorz Rożalski (2:46,470), 2. Jędrzej Szcześniak (2:49,453), 3. Gabriel Kubit (2:50,361), 4. Roman Baran (2:57, 358), 5. Robert Sługocki (2:57,652).