MOL oficjalnie właścicielem stacji Lotosu
2 grudnia nastąpiła finalizacja ogłoszonej w styczniu br. transakcji pomiędzy PKN Orlen z MOL Group, w wyniku których spółka przejęła ponad 410 stacji działających dotychczas pod marką Lotos. Umowy są wynikiem decyzji Komisji Europejskiej, która w lipcu 2020 r. udzieliła warunkowej zgody na przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen, uzależniając ją od realizacji środków zaradczych. Środki te obejmowały m.in. sprzedaż niektórych aktywów PKN Orlen.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Saudi Aramco może sprzedać udziały w Rafinerii Gdańskiej? I to niekoniecznie Orlenowi?
„Po domknięciu transakcji, MOL zamierza w pierwszej kolejności zadbać o ciągłość biznesu, mając świadomość, że przyszły sukces na rynku zależy przede wszystkim od profesjonalizmu i doświadczenia zespołu Lotos Paliwa, któremu należą się wyrazy uznania. Firma zapewnia jednocześnie, że wszystkie umowy o pracę zostaną utrzymane w mocy na dotychczasowych warunkach” – podkreśla biuro prasowe MOL w Polsce.
Na Pomorzu MOL przejmie stacje Lotosu z wyłączeniem ośmiu punktów, które pozostaną w sieci Orlenu
Węgrzy informują też o planowanym rozpoczęciu procesu wprowadzania swojej marki na polski rynek. Tzw. rebranding ma zostać przeprowadzony możliwie szybko. Pod marką MOL działać będą również funkcjonujące na południu kraju stacje Slovnaft Polska.
„MOL Group planuje w krótkim czasie zaprezentować polskim klientom swoje produkty oraz usługi, konsekwentnie rozwijając ofertę swoich stacji. Na stacjach MOL pojawią się także paliwa segmentu premium, powstałe na bazie produktów pochodzących z polskich rafinerii, z wykorzystaniem unikalnych dodatków opracowanych przez MOL – informuje biuro prasowe MOL-a. - W planie jest również debiut na polskim rynku konceptu gastronomicznego Fresh Corner, serwującego pyszne dania i znakomitą kawę. Na wielu rynkach regionu MOL Group był jedną z pierwszych sieci wprowadzających tak szeroką ofertę gastronomiczną, uwzględniającą nabiał, ciasta, czy świeżo wypiekane pieczywo”.
Na terenie województwa pomorskiego MOL przejmie stacje Lotosu z wyłączeniem ośmiu punktów, które pozostaną w sieci Orlenu:
- Gdańsk, Astronomów 20,
- Gdańsk, Hallera 136,
- Gdańsk, Odyseusza 18,
- Gdynia, Jana Pawła II 3 (marina),
- Gdynia, Janka Wiśniewskiego 20a,
- Gdynia, Kontenerowa 2,
- Malbork, Wojska Polskiego 458,
- Pszczółki, Tczewska 22.
W ramach zawartych umów, MOL sprzeda Orlenowi 143 stacje na terenie Węgier i 39 stacji na terenie Słowacji. Przekazanie wspomnianych stacji na rzecz należącej do Orlen spółki Unipetrol ma się odbyć w kilku etapach: 79 stacji na Węgrzech wraz z finalizacją umowy, stacje na Słowacji do połowy 2023 r., a pozostałe stacje na Węgrzech do połowy 2024 r.
Napisz komentarz
Komentarze