Minimum 10-letnie doświadczenie przy tworzeniu projektów kulturalnych lub pracy w obszarze kultury (instytucja kultury, organizacje pozarządowe, działalność gospodarcza, ośrodki badawcze itp.); minimum 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem; autorski program realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju ECS – to tylko kilka z wymogów, jakie spełnić musi kandydat na szefa Europejskiego Centrum Solidarności na lata 2023–2025.
Czytaj też: "Stocznia". Największa wystawa czasowa w ECS już otwarta
Chętny, by przez kolejne 3 lata sprawować stanowisko, powinien ponadto mieć doświadczenie w zakresie realizacji projektów międzynarodowych, doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych oraz biegle posługiwać się językiem angielskim. Z kolei jeśli będzie to cudzoziemiec - musi biegle mówić po polsku. Musi też złożyć autorski program realizacji zadań w zakresie codziennego funkcjonowania i rozwoju ECS.
Będzie zarabiał - jak podano w ogłoszeniu - 12-20 tys. zł brutto, w zależności od posiadanego doświadczenia i kompetencji.
„ECS prezentuje opowieść o historii największego ruchu społecznego współczesnej Europy. Przyjdź, zobacz naszą wystawę stałą i aplikuj. Pracując u nas, będziesz ambasadorem idei, która połączyła ludzi w solidarności i dialogu, mimo różnic. Czekamy na Ciebie!” - zachęcają urzędnicy, którzy na aplikacje czekają do 15 września 2022 roku do godziny 15.00.
Szczegółowe warunki konkursu dostępne są tutaj.
Zobacz: Aleksandra Dulkiewicz odwiedziła Lecha Wałęsę w szpitalu
Konkurs ma charakter otwarty i może przystąpić do niego każdy, kto spełnia warunki konkursowe, również obecny dyrektor instytucji. Od 11 lat jest nim Basil Kerski - w 2011 r. wygrał po raz pierwszy konkurs na to stanowisko, zastępując o. Macieja Ziębę. Kolejny konkurs, do którego stanął jako jedyny kandydat, wygrał w 2017 r.
Obecna kadencja Kerskiego kończy się w grudniu 2022 r.
Napisz komentarz
Komentarze