To pierwszy tego typu projekt na polskiej uczelni, zorganizowany na taką skalę. Badanie bazuje na ankiecie skonstruowanej przez Michała Skoczko, jednego ze studentów. Po jej wypełnieniu każdy użytkownik otrzyma informację zwrotną na temat swojego dobrostanu, opartą na naukowych narzędziach psychologicznych. Należy jednak podkreślić, że wyniki ankiety nie są diagnozą, a wskazówką na jakie obszary swojego zdrowia psychicznego powinniśmy zwrócić uwagę.
Zebrane przez ankietę dane będą następnie analizowane, żeby na ich podstawie wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu studentów i doktorantów na uczelni. Jak podkreśla Paweł Książek, pomysłodawca i koordynator projektu – Studenci powinni czuć, że są niezbędną częścią funkcjonowania uniwersytetu i ich dobrostan przekłada się na wszystko, co na tym uniwersytecie powstaje.
CZYTAJ TEŻ: Jubileusz świętowany cały rok. Uniwersytet Gdański kończy 55 lat
Twój dobrostan ma znaczenie!
W działania promujące badanie aktywnie włączyły się liczne koła naukowe oraz organizacje studenckie UG. Ich zaangażowanie podkreśla, jak bardzo potrzebna jest otwarta rozmowa o zdrowiu psychicznym i wspólne działania na rzecz jego poprawy.
– Jeśli wszyscy razem się w to zaangażujemy, to zadbamy o nasz wspólny dobrostan. Nie tylko nasz jako jednostki, ale jako całej społeczności uniwersyteckiej. Studenci tworzą tę uczelnię i razem mogą zrobić coś nie tylko dla siebie, ale i dla innych. – mówi Kinga Dykier, koordynatorka promocji projektu.
Wielkie Badanie Dobrostanu to krok w stronę świadomej, empatycznej i wspierającej uczelni, która zachęca do wspólnego działania na rzecz lepszej przyszłości.
Link do ankiety: https://experior.limesurvey.net/642187?lang=pl
Napisz komentarz
Komentarze