Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Port jachtowy w Krynicy Morskiej po przebudowie większy i wygodniejszy dla wodniaków

Samorząd Krynicy Morskiej podsumował realizację inwestycji prowadzonych od kilku lat na terenie miasta. Bardzo potrzebna była modernizacja i rozbudowa portu jachtowego. Teraz do dyspozycji wodniaków jest 80 miejsc do cumowania jednostek, powstał nowy hangar, magazyny, także budynek do obsługi ruchu turystycznego. Już teraz służą armatorom jachtów, w przyszłym sezonie marina tętnić będzie życiem.
Port jachtowy w Krynicy Morskiej po przebudowie większy i wygodniejszy dla wodniaków
Po sezonie port jachtowy opustoszał, latem będzie wypełniony jachtami

Autor: Pętla Żuławska

Port jachtowy w Krynicy Morskiej należy do największych przystani na Zalewie Wiślanym. Zawsze cieszył się powodzeniem wśród wodniaków i żeglarzy, stanowił też bazę dla licznych zawodów i regat sportowych. Ruch jednostek zapewne będzie się zwiększał po otwarciu kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. O rozbudowie i modernizacji portu mowa była od wielu lat. Burmistrz Krynicy Morskiej Adam Ostrowski wspomina, że już w 2008 roku, kiedy był burmistrzem "w poprzednim rozdaniu" już realizował pierwszy projekt rozbudowy portu. Obecny stan portu określił jako odpowiadający wymogom XXI wieku.

Dziś prace są już zakończone. Stary hangar i budynek klubowy zostały rozebrane. Cały teren na lądzie zupełnie zmienił swój wygląd. Powstał nowy budynek przeznaczony dla obsługi turystów i żeglarzy, mieści się w nim też zaplecze sanitarno-bytowe, pomieszczenia szkoleniowe, także hangar. W pobliżu obszerna hala magazynowa oraz plac do zimowego stacjonowania jachtów. Całość uzupełniają ścieżki piesze i trasy komunikacyjne. 

Rozbudowana została marina do cumowania jachtów. Liczba miejsc do cumowania burtą lub do y-boomów przy pomostach została zwiększona do 80. Część pomostów wymieniono. Średnia głębokość basenu portowego wynosi teraz 2,5 m na torze podejściowym, około 1,5 m w basenie. 

Samorząd Krynicy Morskiej oraz Pętla Żuławska realizowały cały projekt, który kosztował ponad 7,8 miliona złotych. W sezonie zimowym basen jachtowy jest pusty, lecz już na wiosnę pojawi się w nim z pewnością wiele jednostek.

W przebudowanym porcie znajduje się teraz 80 stanowisk do cumowania

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama