Obiekt posiada łącznie 180 miejsc cumowniczych i jest mariną, która łączy port jachtowy na 66 miejsc, z portem rybackim na 16 miejsc oraz nową częścią mariny na 98 miejsc. Te warunki sprawiają, że miejsce to ma szanse stać się idealnym dla sportowców, miłośników żeglarstwa i turystyki morskiej.
Oprócz miejsc do cumowania w Marinie Puck żeglarze znajdą też zaplecze składające się z: 4 sanitariatów (2 damskie oraz 2 męskie, w każdym z nich 2 kabiny prysznicowe, 2 WC, 2 pisuary, 4 umywalki), 1 sanitariatu dla osób niepełnosprawnych (WC i umywalka), punktu odbioru ścieków sanitarnych, wydzielonego miejsce do mycia jednostek.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Postępują prace na budowie nowej mariny w Pucku
Oficjalne otwarcie Mariny Puck rozpocznie się w sobotę, 22 lipca o godzinie 15, ale od godz. 10 na plaży, wodzie i terenie Mariny Puck będą odbywać się liczne atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Będą to m.in: regaty, pokazy, animacje, rejsy, konkursy z nagrodami, występy zespołów muzycznych. Na zakończenie odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru - zespołu Kombi.
Organizatorzy zadbali również o punkty gastronomiczne, przy których będzie można się posilić. W sobotę w Pucku będzie można spotkać wielu znanych sportowców. Marinę Puck odwiedzi m.in. znakomity żeglarz Piotr Myszka, olimpijczyk i dwukrotny mistrz świata w klasie RS:X, które zostanie jej Ambasadorem.
Rozbudowa Mariny Puck trwała prawie dwa lata. Inwestycja kosztowała ok. 34 milionów złotych i w ponad 80 procentach została sfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Organizatorami uroczystości otwarcia oprócz samej Mariny Puck są: Miasto Puck i Invest Puck. Patronaty honorowe sprawują: Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego i Polski Związek Żeglarski. Partnerami są: Samorząd Województwa Pomorskiego, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, Hewelt Developer, Oltrans, Związek Miast i Gmin Morskich, Dekpol, NDI i Onkoregaty.
Napisz komentarz
Komentarze