Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Studia przyszłości na najlepszej uczelni technicznej

Nowe studia podyplomowe, m.in. Psychologia Gier - projektowanie scenariuszy gier komputerowych czy MBA dla branży IT, w nowym budynku w śródmieściu Gdańska - Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych przygotowuje na kolejny rok akademicki wiele istotnych dla przyszłych studentów propozycji.
Studia przyszłości na najlepszej uczelni technicznej

Autor: materiał prasowy

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych od niemal 30 lat kształci specjalistów w dziedzinie informatyki, zarządzania informacją, kultury Japonii, architektury wnętrz oraz projektowania graficznego - początkowo w Warszawie, potem także w Gdańsku i w Bytomiu. Z sukcesem - PJATK, co pokazują prestiżowe rankingi, uważana jest za absolwentów i pracodawców za najlepszą prywatną uczelnię o profilu informatycznym w Polsce.

Powstała w 2007 r. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku (PJATK Gdańsk) to jedna z najwyżej ocenianych pod kątem jakości nauczania uczelni w kraju. Dzisiaj gdański oddział PJATK oferuje studia pierwszego stopnia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów oraz studia podyplomowe.

Według rankingów Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” PJATK od lat oceniania jest jako najlepsza w Polsce niepubliczna uczelnia techniczna.

- Przedmioty specjalizacyjne na Informatyce odpowiadają najnowszym potrzebom rynkowym, np. GameDev, Sztuczna Inteligencja czy Cyberbezpieczeństwo - podkreśla dr hab. Marek A. Bednarczyk, prof. PJATK, dziekan Wydziału Informatyki.

Co więcej - ci, którzy skończyli tu studia I stopnia na Informatyce, są w czołówce najlepiej zarabiających absolwentów wszystkich kierunków technicznych w województwie pomorskim, według danych zawartych w ogólnopolskim badaniu ELA (Ekonomiczne Losy Absolwentów). System ELA gromadzi anonimowe dane na temat zatrudnienia absolwentów szkół wyższych w Polsce, a źródłem informacji są dla niego dane administracyjne z ZUS oraz z systemu POL-on wspierającego pracę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Również absolwenci studiów I stopnia na kierunku Grafika pod względem zarobków są w pierwszej 3 na Pomorzu i w krajowej czołówce w obszarze sztuki.

- Tam także otwierane są nowe ścieżki kształcenia, w tym związane z VR, GameDev i animacją 2 i 3D - na potrzeby VR, gier komputerowych oraz studiów animacji - tłumaczy dr Mariusz Sładczyk, dziekan Wydziału Sztuki Nowych Mediów. - Ideą przewodnią uczelni jest przede wszystkim umożliwienie studentom zdobycie kwalifikacji, przydanych w obecnie rozwijających się dziedzinach i takie zaprojektowanie swojej kariery, by zdobywane tu umiejętności zaprocentowały w nawet bardzo nieprzewidywalnej dziś przyszłości.

Studia podyplomowe

W roku akademickim 2023/24 w Gdańsku rusza również Centrum Kształcenia Podyplomowego PJATK - od listopada 2023 r. będzie można podnieść swoje kompetencje na różnych kierunkach studiów podyplomowych, w tym MBA dla branży IT - na Wydziale Informatyki (w j. angielskim).

Z kolei Wydział Sztuki Nowych Mediów oferuje studia podyplomowe w zakresie:

  • Projektowania Graficznego - to studia podyplomowe dla osób, które chcą nabyć lub pogłębić wiedzę z zakresu komunikacji wizualnej, grafiki projektowej i multimediów. Oferta skierowana jest do osób działających w promocji, marketingu, public relations, wydawnictwach, agencjach reklamowych, mediach, instytucjach powiązanych z mediami, architekturze, wzornictwie oraz telewizji.
  • Psychologii gier – projektowanie scenariuszy gier komputerowych. Tworzenie i wykorzystanie gier w biznesie i edukacji to jeden z dynamicznych globalnych trendów. O przewadze w tej dziedzinie decyduje już nie tylko wiedza informatyczna, ale przede wszystkim utalentowani autorzy pomysłów na scenariusz, zasady i logikę gry. Te studia podyplomowe kształcą profesjonalne kadry w obszarze wykorzystania rozwiązań związanych z grywalizacją w biznesie i edukacji.
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Nowa siedziba

Gdański oddział Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych od początku mieści się przy ul. Brzegi 55. W tym roku uczelnia pozyskała budynek w kolejnej atrakcyjnej lokalizacji – w samym centrum, przy Targu Drzewnym 9/11. W przystosowanym dla potrzeb uczelni obiekcie (dawniej była tam redakcja „Dziennika Bałtyckiego”) odbywają się zajęcia studentów Wydziału Informatyki. Dzięki temu swoją powierzchnię powiększył Wydział Sztuki Nowych Mediów - zajęcia na kierunku Grafika odbywają się w budynku przy ul. Brzegi.

W obu siedzibach PJATK Gdańsk umożliwia studentom naukę w małych grupach, indywidualne stanowiska komputerowe dla każdego czy samodzielną pracę w pracowniach komputerowych również poza godzinami zajęć. Co ważne w globalnej rzeczywistości - oprócz wszechobecnej kultury Japonii (studenci mogą bezpłatnie uczyć się języka japońskiego), gdański oddział PJATK może pochwalić się sporą grupą studentów zza granicy. Wykłady odbywają się po polsku, ale prowadzone są kursy dokształcające z języka polskiego dla studentów z zagranicy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama