Warto się wybrać, bo znany z wysokiej jakości deweloper znów podniósł poprzeczkę wyżej. Smolna zachwyca już samą lokalizacją, która stanowi kompromis pomiędzy mieszkaniem w zielonej, ustronnej części kurortu a łatwym dostępem do jego szerokiej oferty miejskiej oraz kulturalno-rozrywkowej. Sąsiedztwo leśnego kompleksu zainspirowało projektantów do sięgnięcia po robiącą coraz większą karierą również w Polsce starą technologię japońską co w połączeniu z ponadczasowym skandynawskim minimalizmem i filozofią domu znaną z Dalekiego Wschodu dało niezwykle ciekawe rezultaty. Koncepcja ta jest widoczna na każdym kroku, zarówno w projekcie budynków, we wnętrzach, jak i w aranżacji zieleni.
Zacznijmy od początku: projekt został podporządkowany walorom krajobrazowym działki sąsiadującej z terenami leśnymi, ale dopasowano go do wymagań funkcjonalnych narzuconych przez inwestora. Drzewa i drewno królują: elewacje niewielkich kameralnych budynków pokrywa niezwykła fasada z karbonizowanych desek. Zastosowana przy obróbce stara japońska technika Shou Sugi Ban polega na konserwacji drewna przez opalanie. Lekkie zwęglenie powierzchni drewna (karbonizacja) sprawia, że staje się ono wodo- i ognioodporne. Ta technika zabezpiecza je również owadami i szkodnikami, a tym samym czyni trwalszym. Proces ten wydobywa również jego niesamowite walory estetyczne.
Ta stara technika japońska odeszła w zapomnienie na długie lata w dobie betonu, szkła i stali. Odkryta została ponownie na potrzeby współczesnego designu na początku XXI w. w USA, a w ostatnich latach święci tryumfy również w Europie. Z opalanego drewna buduje się domy, wykłada nim elewacje budynków. Zostało także wprowadzone do wnętrz: wykańcza się nim ściany i podłogi, tworzy oryginalne meble i dekoracje.
Czy to tylko zbieg okoliczności sprawił, że technologię zastosowano w inwestycji zlokalizowanej przy ul. Smolnej? Niewiele osób pamięta, że smolarzami nazywano niegdyś tych, którzy zajmowali się... wypalaniem węgla drzewnego...
Praca koncepcyjna nad inwestycją, trwała miesiącami i była bardzo drobiazgowa. Do współpracy zaproszono architektów, rzemieślników i artystów. Za projekt Smolnej odpowiadają projektanci z KD Kozikowski Design, za część elewacji Potearchitekci, za wnętrza części wspólnych - KUOO i TAMIO Architekcts. Artystyczną i odpowiedzialną aranżacją zieleni zajęło się doświadczone Studio Krajobraz.
- Smolna Sopot powstała z myślą osobach, które chcą w pełni korzystać z uroków życia w Trójmieście – mówi Norbert Miętki z Invest Komfort. - To jedna z bardzo niewielu nowych inwestycji mieszkaniowych w Sopocie. Niezwykle rzadko zdarza się, by spokój oraz sąsiedztwo morza i lasu łączyły się z bliskością metropolii oraz najwyższej klasy architekturą tak harmonijnie jak tutaj. To zdecydowanie klimatyczne miejsce, które karmi wszystkie zmysły.
Sopocka inwestycja wyróżnia się na rynku praktycznie w każdym aspekcie. Uwagę przyciąga nie tylko oryginalna elewacja w technologii Shou Sugi Ban. Harmonię z przyrodą zapewniają również zielone dachy, bogata roślinność (to już znak firmowy i wyróżnik inwestycji spod znaku Invest Komfortu), ale również architektura: liczne przeszklenia, wprowadzające do wnętrz naturalne światło oraz zachowanie kaskadowego ukształtowania terenu.
Smolna Sopot to nie tylko najwyższa jakość projektu i wykończenia, Inwestycja może się pochwalić zaskakującą bogactwem i urozmaiconą listą udogodnień. Znalazły się na niej m.in.: zielone patio ze strefą wypoczynkową, sala klubowa, strefa coworkingowa, prywatny fitness, sala do jogi, sauny, warsztat, myjnia rowerowa oraz… wanna dla psów. Dzięki podziemnej hali garażowej ruch samochodowy w części mieszkalnej został zredukowany do minimum. Wszystko po to, by mieszkanie blisko zielonych, nadmorskich terenów spacerowych było jeszcze przyjemniejsze.
Warto dodać, że fenomen Smolnej doceniło międzynarodowe jury prestiżowego konkursu European Property Awards. Kompleks luksusowych apartamentów został uznany za jedną z najlepszych realizacji w Europie.
Dni otwarte inwestycji odbędą się 17 i 18 czerwca, w godzinach od 10:00 do 15:00. Dodatkową atrakcją będzie wystawa zdjęć wybitnego fotografa, Jacka Poremby. Goście będą mogli zobaczyć także autorską ceramikę Invest Komfort. Dla najmłodszych przygotowano animacje. Na wydarzenie obowiązują zapisy – należy wypełnić zgłoszenie na stronie www.investkomfort.pl/dni-pokazowe-smolna/.
Napisz komentarz
Komentarze