Zakład produkcji opakowań kartonowych działa w Tczewie od 2006 roku – początkowo jako Cartondruk, od roku 2011 jako Multiple Packaging Solutions, wreszcie od 2018 roku jako WestRock po globalnej konsolidacji spółek. Dzięki rozbudowie całkowita powierzchnia zakładu w Tczewie podwoiła się, co zdecydowanie zwiększyło zdolności produkcyjne.
– W ubiegłym roku wyprodukowaliśmy prawie 400 milionów sztuk opakowań - mówi Grzegorz Manowski, Regionalny Dyrektor Operacyjny. - Dzięki nowej inwestycji w roku 2024 będziemy mieli możliwość podwojenia tej ilości.
Westrock to globalny leader w zakresie produkcji opakowań na bazie włókien roślinnych. Firma zatrudnia 58 tysięcy pracowników w ponad 300 lokalizacjach na całym świecie. Westrock dostarcza opakowania dla szerokiego spektrum branż, m.in.: kosmetycznej, FMCG, e-commerce, elektronicznej. Siedziba główna Westrock znajduje się w Atlancie w Stanach Zjednoczonych. Firma notowana jest na amerykańskiej giełdzie, a jej przychody w ubiegłym roku wyniosły 22 miliardy USD.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Westrock rozbudowuje się w Tczewie. Wurowano kamień węgielny pod nową halę produkcyjną
Pewnie, nie wszyscy wiedzą, ze opakowania produkowane w Tczewie można znaleźć w drogeriach w całej Polsce – firma dostarcza swoje produkty znanym markom z sektora Home&Beauty (Estée Lauder, Coty, L'Oréal, Revlon, Nivea, The Body Shop, Nivea, Gillette, Sensodyne, Henkel). WestRock rozbudowuje również kadry. W wyniku powiększenia zakładu zespół zostanie powiększony o około 40 proc.
Głównym kierunkiem nadającym dynamikę rozwoju firmy jest zrównoważone wykorzystanie zasobów, z których WestRock korzysta, tworząc swoje produkty. Tylko w 2020 roku WestRock wprowadził na rynek około 30 nowych produktów papierowych i opakowaniowych. Co warte podkreślenia, produkcja opakowań uwzględnia szereg wymogów środowiskowych. Wśród swoich propozycji ma, m.in. papierowe opakowania do szminek, które nie potrzebują stosowania plastikowej folii amortyzującej i innych wypełnień trudnych do ponownego wykorzystania. Firma pracuje też nad odzyskiwaniem materiału z pudełek po pizzy z tektury falistej.
W dobie nacisku na działania proekologiczne na uwagę zasługuje fakt, że obecnie 60 proc. produktów WestRock może być poddawana recyclingowi, kompostowaniu lub może być użyta ponownie. Firma zakłada, że już za dwa lata będzie to 100 proc.
- Ten model prowadzenia działalności doskonale wpisuje się w założenia przyciągania inwestycji zagranicznych, które w zeszłym roku opracował dla nas Bank Światowy – zauważa Mieczysław Struk, marszałek woewództwa pomorskiego. - Zależy nam na dywersyfikacji projektów przemysłowych, które jednocześnie będą neutralne dla naszego środowiska.
Jak wyjaśnił już podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nową halę, Jakub Pszczoła, HR Team Leader w Westrock, firma planuje zwiększyć swoje zatrudnienie na stanowiska produkcyjne oraz administracyjne. W związku z dynamicznym rozwojem firma prowadzi otwartą rekrutację do programu szkolenia operatorów, który polega na możliwości przekwalifikowania zawodowego i rozpoczęcia przygotowania do zawodu związanego z poligrafią.
Jak tłumaczył Jakub Pszczoła, zatrudnienie znajdą nie tylko pracownicy produkcyjni, ale i pracownicy związani z logistyką, którzy będą mieli wzmocnić magazyn, czy też utrzymanie ruchu. Już trwa rekrutacja.
Zakład produkcyjny WestRock znajduje się w Tczewie przy ulicy Malinowskiej. Projekt otrzymał wsparcie w zakresie zwolnienia z podatku CIT z ramach Polskiej Strefy Inwestycji, udzielone przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną, partnera inicjatywy Invest in Pomerania.
Napisz komentarz
Komentarze