Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Dom od komornika? Tak! Na Pomorzu można ich kupić kilkadziesiąt

Sytuacja na rynku mieszkaniowym w Polsce nie rozpieszcza tych, którzy marzą o własnym lokum. O kredyt hipoteczny jest trudniej niż kiedykolwiek, a same ceny domów do najtańszych również nie należą. Szczepionką mogą być aukcje organizowane przez Krajową Radę Komorniczą.

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Dom na Pomorzu od komornika? Czemu nie!

Jednym ze sposobów, by kupić wymarzony dom, są licytacje organizowane przez komorników. Oczywiście liczyć trzeba się z tym, że chętnych na daną ofertę może być sporo, a wygrywa ta, której nikt nie przebije, ale spróbować warto. Zwłaszcza, że w serwisie Krajowej Rady Komorniczej znaleźć można czasami prawdziwe perełki. 

Nie każda oferta jest najtańsza i nie każdy dom od razu nadaje się do zamieszkania, ale ceny potrafią zachęcać. Część aukcji odbywa się stacjonarnie w biurach komorników lub sądach, a cześć za pośrednictwem aukcji internetowych. 

Przejrzeliśmy serwis KRK i wybraliśmy oferty domów z Pomorza, które w ten właśnie sposób można kupić. Ceny wywoławcze wahają się od poniżej 100 tys. zł do prawie miliona złotych. I choć liczba ta może robić wrażenie, to jednak przy obecnych cenach na rynku wydaje się niewielka. Wszystkie oferty znajdziecie TUTAJ

>>> KLIKNIJ w galerię i sprawdź najciekawsze oferty domów na Pomorzu <<<

Licytacje komornicze. Czym są? 

Jak podaje serwis komunikaty.pl, licytacja to forma publicznej sprzedaży ruchomości lub nieruchomości, której celem jest uzyskanie środków finansowych na spłatę zobowiązań dłużnika. Komornik przygotowuje ją na mocy wystawionego przez sąd tytułu wykonawczego. To właśnie on szacuje kwotę wartości ruchomości/nieruchomości, a później określa cenę wywoławczą. Pierwsza licytacja to 3/4 pierwotnej kwoty oszacowania. Przy każdej kolejnej licytacji kwota ta spada do 2/3 i 1/2.

Warto pamiętać, że komornicy licytują nie tylko nieruchomości takie jak domy, mieszkania czy działki, ale również ruchomości w postaci samochodów, biżuterię, sprzęt AGD, meble, a nawet... odzież. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama