Grupa Hatari istnieje od 2015 roku i od samego początku towarzyszyły jej kontrowersje, nie tylko z powodu wspomnianych sadomasochistycznych gadżetów i lateksowych, obcisłych kostiumów z butami na wysokich koturnach. Członkowie zespołu otwarcie głoszą antykapitalistyczne poglądy. Pod koniec 2018 roku nawet oficjalnie ogłosili zakończenie działalności, ponieważ ich ... misja zakończenia kapitalizmu się nie powiodła.
Pracowali, mimo to, nadal – do tego stopnia, że zdobyli nominację Islandii na konkurs Eurowizji, odbywający się wtedy w Izraelu. Członkowie Hatari nie wahali się, mimo to, przedstawiać swojego zdania na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego, nawołując wręcz do bojkotu gospodarza finału Eurowizji. Podczas ogłaszania wyników głosowania widzów, pokazywali do kamer flagi Palestyny, co spotkało się z niechętnym przyjęciem widowni.
W 2020 roku zespół wydał swój pierwszy album „Neyslutrans (consumption trance)”.
Jaka jest muzyka Hatari? Słychać w niej elementy muzyki elektronicznej, punka oraz klasycznego metalu. Bardzo istotną rolę pełnią tancerze towarzyszący muzykom, koncert Hatari to rodzaj muzycznego performansu. Mogli się o tym przekonać uczestnicy koncertu w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.
Napisz komentarz
Komentarze