Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Kluby sportowe w Starogardzie zawieszą działalność? Wszystko przez kryzys energetyczny

Przedstawiciele klubów sportowych razem z władzami Starogardu Gdańskiego szukali wyjścia z trudnej sytuacji wynikającej z kryzysu energetycznego. Miasto współpracuje z 19 starogardzkimi klubami sportowymi w zakresie kształcenia dzieci i młodzieży i jednym klubem zawodowym SKS Starogard S.A.
Kluby sportowe w Starogardzie zawieszą działalność? Wszystko przez kryzys energetyczny

Autor: Magda Dalecka

Uczestnicy posiedzenia Rady Sportu zastanawiali się, czy kryzys energetyczny i wynikające z niego problemy związane z utrzymaniem obiektów sportowych, dotkną starogardzkie kluby sportowe. Było to pierwsze z kilku planowanych spotkań, które mają docelowo doprowadzić do znalezienia rozwiązania problemu utrzymania obiektów sportowych poza lekcjami w związku z pogłębiającym się kryzysem energetycznym.

- Wzrost cen za energię sięga nawet kilkuset procent – mówił Maciej Kalinowski, wiceprezydent Starogardu ds. społecznych. - Rośnie inflacja, rosną koszty utrzymania obiektów użyteczności publicznej. Dyrektorzy szkół alarmują, że nie poradzą sobie z utrzymaniem wszystkich obiektów sportowych na dotychczasowych warunkach użyteczności. Dlatego poprosiłem Państwa o tę rozmowę, bo rozwój sportu i kultury fizycznej w Starogardzie Gdańskim leży nam wszystkim na sercu. Chcemy, aby dzieci i młodzież rozwijała swoje sportowe pasje bez względu na to, co się dzieje wokół. Niestety, okoliczności zmuszają nas do szukania możliwych dróg wyjść z tych trudnych sytuacji i przygotowania się do tego, co może nas czekać od stycznia przyszłego roku. To bardzo ważne, by rozmawiać o potencjalnych scenariuszach, jakie mogą nas czekać w związku ze wzrostem kosztów utrzymania sal sportowych, boisk i basenu, z których Państwo korzystacie. Liczę na to że znajdziemy tu kompromis i wspólnie ustalimy plan działań zapobiegających kryzysowi - dodał wiceprezydent.

Niestety, okoliczności zmuszają nas do szukania możliwych dróg wyjść z tych trudnych sytuacji i przygotowania się do tego, co może nas czekać od stycznia przyszłego roku. To bardzo ważne, by rozmawiać o potencjalnych scenariuszach, jakie mogą nas czekać w związku ze wzrostem kosztów utrzymania sal sportowych, boisk i basenu, z których Państwo korzystacie. Liczę na to że znajdziemy tu kompromis i wspólnie ustalimy plan działań zapobiegających kryzysowi

Maciej Kalinowski / wiceprezydent Starogardu ds. społecznych

Maciej Kalinowski zapewnił prezesów klubów, że do końca roku warunki korzystania z obiektów sportowych się nie zmienią. Jednak z nowym rokiem sytuacja może ulec zmianie.

- Jeszcze nie wiemy, jakie ostatecznie koszty energii będą ponosić szkoły – zaznaczył Maciej Kalinowski. - Te kwestie są w trakcie ustaleń, podobnie jak wysokość temperatury i czy ta temperatura będzie stała, czy np. obniżana w ciągu dnia i nocy, gdy obiekty nie będą użytkowane – rozważał wiceprezydent.

Jak wyjaśnił wiceprezydent dużo zależeć będzie, m.in. od tego, czy rząd polski zrekompensuje samorządom koszty wzrostu cen energii w postaci tarczy osłonowej. To ma być wiadome do końca miesiąca. – W najgorszej sytuacji mamy dla Państwa dwa rozwiązania, albo ograniczymy czas użytkowania obiektów sportowych do trzech godzin dziennie poza lekcjami, albo poprosimy Was o ponoszenie części kosztów związanych z ich utrzymaniem – stwierdził wiceprezydent.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaCzec Księgarnia Kaszubsko-Pomorska
Reklama