Mieliśmy zacząć przyjmowanie pacjentów od wtorku, 7 grudnia - słyszę w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.
- Sytuacja jednak jest na tyle trudna, że przyspieszyliśmy o jeden dzień. I już w poniedziałek zaczęto nam zwozić chorych ze szpitalnych oddziałów ratunkowych, czekających na przyjęcie. Obecnie szpital wykorzystany jest w pełni.
Budowę pierwszego na Pomorzu modułowego szpitala covidowego rozpoczęto w sierpniu tego roku. szpital ten jest jest częścią Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, które jest jednym z kluczowych ośrodków w województwie, walczących z epidemią. Przy gdyńskim szpitalu w systemie modułowym zbudowano izolatki na potrzeby izby przyjęć wraz z rejestracją oraz pobieralnię wymazów od osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Każda z czterech kondygnacji ma trzy izolowane sale chorych z własnym węzłem sanitarnym, śluzą wejściową oraz wentylacją mechaniczną. Placówka przeznaczona jest na przyjęcie dwunastu chorych, z możliwością ich monitorowania i z dostępem do gazów medycznych. Budynek ma cztery kondygnacje o łącznej powierzchni 540 m kw. Do izby przyjęć wchodzi się przez specjalną śluzę.
Koszt budowy szpitala wyniósł wyniósł niemal 6 mln zł, z czego ponad 3 mln zł pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Napisz komentarz
Komentarze