Konkurs przeznaczony jest dla Wystawców Jarmarku św. Dominika 2022, a jego celem jest wyłonienie najlepszej, najatrakcyjniejszej oferty, produktów prezentowanych podczas Jarmarku, w kategoriach Dobry Smak i Dobry Pomysł.
Laureaci nagrody głównej Grand Prix w każdej kategorii, otrzymają okolicznościową statuetkę, dyplom oraz nagrodę w formie voucheru o wartości 5 tys. zł do wykorzystania na zakup stoiska w kolejnej edycji Jarmarku św. Dominika.
W kategorii Dobry Pomysł główne laury przyznano za oryginalną, niepowtarzalną porcelanę użytkową o indywidualnych, unikatowych cechach.
Magdalena Konior Studio z Warszawy na Jarmarku jest po raz pierwszy.
Wyjątkową porcelanę tworzą ludzie nietuzinkowi: Magdalena Konior i Paweł Ściebura. Ludzie pełni pasji do życia, nie obawiający się spełniania marzeń i realizowania talentów. Magdalena jest rzeźbiarką, tworzy m.in. naturalnych rozmiarów ”baby” z brązu. „Chęć poszukiwań i eksperymentowania skłoniła ją do łączenia rzeźbiarskiej gliny szamotowej z delikatną porcelaną. Połączenie rzeźby z funkcjonalnością wnętrz zaowocowało w tworzeniu form użytkowych, które nie są toczone na kole garncarskim czy odlewane z form, a rzeźbione za pomocą rąk.”
Magdalena skończyła krakowską ASP, Paweł jest z zawodu konstruktorem. Ludzie z ogromną pasją, ona po 20, on po 15 latach pracy w korporacji, rzucili swoje zajęcia i zajęli się porcelaną użytkową. Oboje pracowali dla dużej skandynawskiej firmy, zajmowali się projektowaniem wnętrz. Oboje pochodzą z Krakowa, od kilku lat mieszkają i pracują w Warszawie. Pracują wspólnie, ale to ona jest twórcą, ona „produkuje”. Przez 5 lat pracowali w maleńkiej 6-metrowej pracowni, wygenerowanej z jednego pokoiku, w malutkim mieszkaniu na 7 piętrze. Od niedawna wynajmują profesjonalną pracownię i rozwijają swoje możliwości, zamierzają w niedalekiej przyszłości prowadzić warsztaty. Pasją Pawła są również górskie biegi maratonowe, jeden z ostatnich, w których brał udział to bieg na 450 km w Alpach.
W tej samej kategorii przyznano także dwa wyróżnienia. Ich posiadaczami są: BIGIEL – Grobla I, stoisko nr 430 - za ręcznie tworzoną biżuterię z ceramiki, ciekawe wzornictwo, nowoczesne kolory oraz ADAMANT WAVI - ul. Rajska, stoisko nr 254 - za unikatowe rękodzieło z Ukrainy, garnki z czerwonej gliny, ręcznie tkane kilimy i skórzane, tłoczone torebki.
Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2022 w kategorii Dobry Smak zgarnęło Pszczółkowo – ul. Podmłyńska 223. Co zaważyło na tym wyborze? Nagrodę przyznano za szeroką ofertę naturalnych miodów z własnej pasieki i kreatywną działalność edukacyjną.
Monikę i Romualda Brzozowskich, twórców i właścicieli pasieki wędrownej śmiało można określić, jako ludzi pozytywnie zakręconych. Ich pasja do pszczelarstwa zrodziła się 7 lat temu przez przypadek, kiedy to Romuald wszedł nieoczekiwanie w posiadanie starego ula. Od tego czasu pasieka rozrosła się do 150 uli. Do pasji podeszli profesjonalnie, skończyli w Tucholi szkołę pszczelarską i są certyfikowanymi pszczelarzami. Wszystkie wyroby na jarmarcznym stoisku pochodzą z ich pasieki. Prowadzą również nieustająco warsztaty z wiedzy o pracy pszczół i życiu w zgodzie z ekologią. Są bardzo kreatywni i zaangażowani. W działaniach wspiera ich intensywnie cała rodzina. Monika zajmuje się np. osobiście unasienianiem pszczelich matek. Żyją z pracy swoich rąk, mają stałą grupę odbiorców swoich produktów. Zawsze pozytywni i uśmiechnięci, ich dobra energia jest wprost zaraźliwa. Na Jarmarku są po raz drugi.
I w tej kategorii przyznano wyróżnienie, którym uhonorowano Kasię z Podlasia – ul. Podmłyńska 237 – za podlaskie delikatesy, szeroką ofertę smaków natury.
Napisz komentarz
Komentarze