Teatr Leśny to zjawiskowo położony obiekt w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Jaśkowa Dolina, nieopodal gaju Gutenberga. Jego gospodarzem jest Winda GAK. Od lat w letnie weekendy teatr rozbrzmiewa muzyką. Nie inaczej będzie w tym roku.
Anna Domżalska, jej absolwenci i „Anioły” Koniecznego
Na początek, w ramach tegorocznych Gdańskich Nocy Jazsowych, w piątek, 17 czerwca odbędzie się benefis Anny Domżalskiej – wykładowczyni Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Dr Anna Domżalska od lat pracuje nad warsztatem technicznym oraz rozwojem wrażliwości muzycznej wielu młodych artystów. Wspiera w poszukiwaniu własnej drogi i środków ekspresji do wyrażania siebie na scenie. Wielu jej wychowanków koncertuje i wydaje płyty.
Poza działalnością pedagogiczną, współpracuje z wieloma Teatrami Muzycznymi w Polsce, przygotowując wokalnie solistów oraz zespół do spektakli musicalowych.
W związku z 30. rocznicą działalności artystyczno-pedagogicznej, Anna Domżalska postanowiła powtórzyć koncert, który miał swoją premierę 10 lat temu. Jej absolwenci przyjadą z całej Polski, aby zaśpiewać po raz kolejny wyjątkowe utwory Zygmunta Koniecznego w nowej, dojrzałej odsłonie.
Usłyszymy m. in. Ralpha Kamińskiego, Weronikę Korthals, Joannę Knitter, Basię Kawę i Justynę Czarnotę. A w programie koncertu takie pamiętne piosenki, jak „Grande Valse Brillante”, „Taki pejzaż”, „Karuzela z Madonnami” czy „Czarne Anioły”.
Początek koncertu: piątek, 17 czerwca, godz. 20:00. Bilety w cenie 40 zł do kupienia w kasie Teatru Leśnego na godzinę przed koncertem.
Nocna Zmiana Świętojańskiego Blusowania
W sobotę, 18 czerwca gratka dla fanów bluesa – Świętojańskie Blusowanie. Jego pierwsza część to „Benefis Prymitywa”, czyli uczczenie 25-lecia poetyckiej działalności Tomasza „Lipiego” Lipskiego. „Lipi” to gdański poeta, muzyk i animator kultury. Ma na koncie cztery tomiki poetyckie. Gra także w zespole Ikenga Drummers. W Teatrze Leśnym Lipski wystąpi z własną grupą Lipi & Prymityw Band.
W drugiej części imprezy wystąpi Nocna Zmiana Bluesa. Zespół dowodzony przez Sławka Wierzcholskiego to najstarsi, nieprzerwanie działający wykonawcy z kręgu bluesa w naszym kraju. Od 40 lat podróżują i koncertują, dzieląc się swoją muzyczną pasją. Grupa występowała w całej Europie, a także w USA i Zimbabwe. Zespół ma na koncie 28 płyt, na których wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek Wierzcholski – lider i założyciel zespołu, został uhonorowany srebrnym medalem Gloria Artis.
Początek koncertu: sobota, 18 czerwca, godz. 20:00. Bilety w cenie 40 zł do kupienia w kasie Teatru Leśnego na godzinę przed koncertem.
Wielkie piękno – wyprzedane
Podczas koncertu Wielkie Piękno szczęśliwcy, którzy zawczasu zakupili bilety, będą mogli wysłuchać Orkiestry Kameralnej Progress pod dyrekcją Szymona Morusa oraz Leszka Możdżera, wykonującej utwory Henryka i Mikołaja Góreckich, między innymi „Trzy Utwory w Dawnym Stylu”, „Divertimento” czy „Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową”.
Leszka Możdżera nikomu przedstawiać nie trzeba, wszak to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Szymon Morus natomiast jest doktorem sztuk muzycznych. W 2009 roku założył Orkiestrę Kameralną Progress, której jest także dyrektorem artystycznym. Orkiestrę tworzą utytułowani soliści, kameraliści, laureaci wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Zespół brał udział w wielu znaczących wydarzeniach muzycznych Pomorza i całego kraju. Prezentował intrygujące interpretacje muzyki klasycznej i rozrywkowej. Misją Orkiestry jest łączenie różnych kultur, narodów i regionów Polski.
Początek koncertu: niedziela, 19 czerwca, godz. 18:00. Niestety, na ten koncert nie ma już wolnych biletów.
Napisz komentarz
Komentarze