Trzy czerwone pojemniki ustawiono:
- na ul. Żeromskiego (przy skrzyżowaniu z Jagiellońską),
- przy ul. Karola Szymanowskiego,
- na placu Zygmunta Bukalskiego.
Można do nich wrzucać zbędne już urządzenia elektryczne o wymiarach do 50 cm. Specjalny otwór przeznaczony jest na zużyte baterie.
PRZECZYTAJ TEŻ: Malborski urząd zyskuje całkiem nowe atrakcyjne otoczenie
Oczywiście, nieuniknione jest pytanie: Co zrobić z dużymi elektrośmieciami, które zwyczajnie nie zmieszczą się do pojemnika? Sprzęt wielkogabarytowy można oddać:
- kontaktując się pod numerem infolinii: 572 102 102,
- ponadto systematycznie organizowane są akcje odbioru takich przedmiotów.
Co do baterii – otwór do ich wrzucania wydaje się za mały dla tzw. baterii płaskich 3R12, popularnych w tzw. płaskich latarkach. Pewnie będą lądować one w głównym otworze wrzutowym.
Projekt Elektryczne Śmieci w Malborku
Projekt o nazwie Elektryczne Śmieci jest realizowany przez samorząd miasta Malborka, MB Recykling, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz RLG Relectra. Budżet miasta nie ponosi żadnych kosztów.
– Przystąpienie przez miasto do ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci jest krokiem w dobrym kierunku, wpisującym się w ideę smart city. W naszych domach i mieszkaniach z pewnością zalega niebezpieczny dla nas, ale i dla środowiska, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Warto zrobić z tym porządek – po drodze do pracy, sklepu, szkoły każdy z nas będzie mógł wrzucić do czerwonego pojemnika elektryczne śmieci – mówi Robert Klejnowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Malborku.
Częścią projektu jest Szkolne Centrum Recyklingu, gdzie znajdować się będą bajki, quizy, gry, artykuły edukacyjne oraz scenariusze lekcji dla różnych grup wiekowych.
PRZECZYTAJ TEŻ: Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” otwarte w Malborku
Będzie też zakładka Laboratorium Pszczół z ciekawostkami z życia tych owadów, sekretami uli z recyklingu, oraz Wehikuł Czasu ze Strażnikiem.
Podczas warsztatów pszczelarskich można będzie zobaczyć wnętrze ula, a także wykonać własny z wykorzystaniem… fragmentów śmieci.
Napisz komentarz
Komentarze