Muzeum Ziemi Kociewskiej w godz. 17–21 zaprasza do wioski Indian, która znajdować się będzie przed budynkiem administracyjnym przy ul. Bocznej 2. Formacja „Dziki Brzeg” przybliży kulturę i życie Indian Ameryki Północnej. Będzie można się dowiedzieć jak budowano tipi, jakie były przedmioty codziennego użytku, a także jak wyglądała broń, jaką posługiwali się i wytwarzali Indianie. Spotkania z historią Indian będą trwały od 17:00 do około 19:00, w zależności od ilości chętnych. Rozpoczęcie pierwszego spotkania zaplanowano na godz. 17:00, a każde następne co pół godziny.
W budynku administracyjnym zobaczyć będzie można stałą wystawę etnograficzną oraz ekspozycję ukazującą plony konkursu plastycznego „Świat wokół nas”. W Baszcie Narożnej dostępna będzie stała wystawa archeologiczno-historyczna. W tym samym miejscu na chętnych czeka projekcja filmu „Starigrod 1197. Krwawa historia o początku miasta Starogard” stworzona przez Koło LOK Adamantos – Damy i Rycerze Księstwa Pomorskiego. W Ratuszu Staromiejskim obejrzeć będzie można wystawę pt. „Krzysztof Nowiński – bursztyn w świecie”, a przed nim plenerową ekspozycję zatytułowaną „Przydrożne kapliczki na Kociewiu”.
Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkową Noc Kultury. W godzinach 18–21 jej uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z działalnością dotyczącą edukacji kulturalnej, w tym muzycznej, tanecznej, plastycznej i Starogardzkiego Centrum Edukacji Muzycznej. Otwarta będzie Galeria „A” im. Michała Faryseja, gdzie obejrzeć będzie można wystawę fotografii i malarstwa „Beztroska” Pauliny Pior.
W sali widowiskowej SCK odbędą się bezpłatne spektakle. O godz. 18 Teatr Medium zaprezentuje performatywne czytanie tekstów ukraińskich dramatów w reżyserii Marzeny Nieczuji-Urbańskiej, a o 20:00 Teatr „Napararawan” wystawi spektakl pt. „Szara rzeczywistość” w reżyserii Aleksandry Miczek. O godz. 20:45 pokaz Belly Dance w wykonaniu Pastukh Olha Michajłowna – mistrzyni
Ukrainy w tańcu Belly Dance.
Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała „Bajkowisko w bibliotece”, czyli pokaz kina familijnego, noc planszówek, gry i zabawy dla najmłodszych. Ci, którzy odwiedzą starogardzką bibliotekę otrzymają książki – niespodzianki.
Ośrodek Sportu i Rekreacji wszystkich miłośników wspinania oraz tych, którzy jeszcze nie odwiedzili ściany wspinaczkowej zaprasza do skorzystania z promocyjnej oferty. Tylko w Noc Muzeów bilet wstępu kosztuje 1 zł. Ściana otwarta w godzinach 13:00 – 20:00.
Oprócz tego, przez tydzień, zaczynając od 14 maja, na terenie miasta będzie trwała rowerowa gra terenowa. Uczestnicy muszą pobrać kartę gry dostępną na stronie www.osir.com.pl i postępować zgodnie z instrukcją.
W Grodzisku Owidz o godz. 20:00 i 21:00 czekać będzie nocne zwiedzanie rekonstrukcji średniowiecznego grodu z przewodnikiem. Zbiórka na majdanie, nieopodal wejścia na Gród. Przewidziane są także opowieści grozy w chacie kata.
W godz. 20:00 i 21:00 także zwiedzanie Muzeum Mitologii Słowiańskiej z przewodnikiem. Limit (w związku z ograniczeniami przestrzennymi) obowiązuje wyłącznie na zwiedzanie Muzeum Mitologii Słowiańskiej i opowieści grozy w chacie kata. Wynosi on 25 osób na jedno wejście.
Zwiedzanie rekonstrukcji grodu nie jest limitowane.
O godz. 21:00 w sali widowiskowej SCK odbędzie się losowanie 10 nagród wśród osób, które do godziny 20:50 dostarczą do Starogardzkiego Centrum Kultury ulotkę z pieczątkami co najmniej czterech instytucji biorących udział w Starogardzkiej Nocy Muzeów. Szczegółowe informacje w miejscach imprez.
Napisz komentarz
Komentarze