Pracę w Gdańsku można znaleźć m.in. w regionalnym biurze Facebooka. Tam potrzebnych jest aż 500 osób. Czym będą się zajmować? Centrum operacyjne globalnego potentata mediów społecznościowych oferuje doradztwo dla małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie kampanii marketingowych, sprzedażowych i rekrutacyjnych. Takie wsparcie będzie udzielane po polsku i po rosyjsku, ale docelowo także w językach: angielskim, niemieckim, czeskim, węgierskim i rumuńskim. Obejmie wszystkie platformy Meta – tak po zmianie nazwy nazywa się firma Marka Zuckerberga – czyli Facebook, WhatsApp, Instagram i Messenger.
Na początku 2022 r. w Olivia Centre działalność rozpocznie kolejny najemca, który już teraz szuka 600 nowych osób. Nazwy przedsiębiorstwa centrum na razie nie ujawnia.
– Olivia rozwija się i powiększa – teraz po roku pandemii widzimy to bardzo wyraźnie. Każdego tygodnia nasi rezydenci publikują co najmniej kilka ogłoszeń rekrutacyjnych. Nawet pobieżnie je analizując, widać, że powstają stanowiska wynikające z rozwoju ich biznesu. Rezydenci wchodzą na nowe rynki – poszukują pracowników znających różne języki, lub rozszerzają zakres usług, ponieważ szukają czasami bardzo unikalnych lub niszowych specjalizacji – mówi Małgorzata Gwozdz, dyrektor działu HR w Olivia Centre.
Podkreśla, że wraz ze zwiększaniem powierzchni biur równocześnie rośnie liczba nowych miejsc pracy.
– Rezydenci szukają menedżerów i specjalistów z branży IT, z umiejętnościami analitycznymi, audytorskimi, controllingowymi, ale też z branży energetycznej i specjalistów z zakresu mediów społecznościowych. Z drugiej strony, potencjalni kandydaci szukają informacji, jak można złożyć ofertę do firm rezydujących w Olivii – dodaje.
Przedstawiciele centrum podają, że ostatni kwartał był trzecim rekordowym kwartałem w 11-letniej historii centrum biznesowego. Podpisane w lipcu, sierpniu i we wrześniu umowy objęły ponad 18 tys. m2. Pod koniec 2020 roku natomiast jeden z najemców podpisał umowę na ponad 15 tys. m2, co uruchomiło rekrutację na ponad 650 osób.
– To doskonały czas, aby pracownicy szukali ścieżki kariery wśród największych firm Olivii. Warto, aby ambitni ludzie regularnie sprawdzali pojawiające się oferty pracy na stronie Olivia Centre, ale również w najpopularniejszych portalach rekrutacyjnych, gdyż większość rezydentów właśnie tam aktywnie prowadzi działania. Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest również aktywne poszukiwanie szansy dla siebie we własnym zakresie, gdyż firmy części procesów nie prowadzą jawnie i, być może, dobra kandydatura spotka się z zainteresowaniem decydentów. Warto również szukać także wśród tych, którzy dynamicznie się rozwijają i ich rosnący potencjał powoduje, że nie zawsze łatwo jest im znaleźć odpowiednich kandydatów poprzez portale internetowe – mówi Bogusław Wieczorek z Olivia Centre.
Pracę można znaleźć m.in. w firmach: Airhelp, Amazon, Arrow, Bayer, Deloitte, Energa, EPAM, Fujifilm, Nordea, PwC, Ricoh, Sii, Staples oraz ThyssenKrupp.
Napisz komentarz
Komentarze