Pierwsza niedziela miesiąca w oliwskim Domu Zarazy to tradycyjnie warsztaty „Jaśniewicz recytuje, spróbuj i Ty!” – impreza w tym miejscu z najdłuższą, bo 17-letnią tradycją. W tym roku, w lipcu, jej uczestnicy świętować będą 200 spotkanie! Ale w marcu rozpocznie się w Domu Zarazy także nowy cykl – „Ale historia!”. Spotkania będą się odbywać w drugie wtorki miesiąca w ramach serii „Ciekawskie wtorki w Domu Zarazy”. Najbliższe, 11 marca o godz. 18 to wspomnienie sierpnia 1980 roku.
– Zobaczymy strajk oczami stoczniowca, który go rozpoczął - Jerzego Borowczaka – zapraszają organizatorzy.

Pierwsze wtorki miesiąca to od grudnia spotkania z Weroniką Piróg, która prowadzi cykl – Sekrety Wielkich Filozofów. Najbliższe (4 marca, godz. 18) poświęcone będzie najsłynniejszemu w dziedzinie filozofii gdańszczaninowi. To Arthur Schopenhauer.
Z kolei 16 marca to „Moje Jeruzalem”, spotkanie poświęcone Świętemu Miastu. W atmosferę wprowadzą gości najpierw pieśni, które po hebrajsku, w ladino i jidysz zaśpiewają Monika Zytke i Tatiana Lavrik z towarzyszeniem grupy tanecznej Tefilati, a potem wystawa fotografii dziennikarki Ewy Karoliny Cichockiej oraz wspomnienia dr. Marka Suchara, badacza i znawcy Izraela.
Wcześniej jednak uroczyście otworzy swoje podwoje - po długim czasie oczekiwania na zgodę konserwatora zabytków w kwestii wymiany instalacji grzewczej – Scena Teatralna im. Ryszarda Jaśniewicza. Pierwszą Oliwską Niedzielę w nowym roku zainauguruje tu prezes Stowarzyszenia Stara Oliwa Monika Zytke, która wystąpi z recitalem „Miła ość”, poświęconym różnym obliczom miłości (9 marca, godz. 17).

Jeszcze tego samego wieczora wystąpi zespół Ixtet, nietypowo, bo w repertuarze – szanty.
Na finał marca, wyjątkowo, w ostatnią niedzielę miesiąca – znów warsztaty „Jaśniewicz recytuje, spróbuj i Ty!” - odsłona specjalna, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru – pod hasłem: „Bo Teatr upiększa nas!” (30 marca, godz. 17)
Dom Zarazy, St. Rynek Oliwski 15 w Oliwie. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Napisz komentarz
Komentarze